Alexela tanklakett ostab ära Mokteri tanklad

Möödunud nädalal teatas OÜ Mokter, et müüb oma tanklad Alexelale, mis tähendab, et Jõgeval Piibe ja Mustvee maantee ristis asuvast tanklast saab kütust ka edaspidi, kuid Mokteri tankla sildid vahetatakse hiljemalt jaanipäevaks Alexela omade vastu välja.


Mokteril on lisaks Jõgevale veel kolm tanklat: Jüris, Sauel ja Vändras. Ettevõtte müügijuht Illar Tarlap tunnistas, et väikese Eesti ettevõttega praeguses majandusolukorras nelja tanklat ülal pidada on nende jaoks liig. “Riigi aktsiisipoliitika on paraku selline, et väikesel ettevõttel on kütuseäri keeruline ajada ning valitsus taob palli vaid ühte väravasse. See tähendab, et kütuseäri saavadki ajada vaid suured tegijad,” nentis Tarlap. Ta andis lootust, et Mokter OÜ tegutseb veel edasi, kuid kütuseäriga teevad nad kindlasti lõpparve.

Jõgevale kaks Alexela tanklat

Alexelal on praegu Jõgeval Piiri ja Suure tänava ristmiku kõrval automaattankla ning pärast Mokteri tanklate ostu avatakse linnas veel teinegi Alexela ketti kuuluv tankla. Nädal tagasi andis Alexela Oil tehingusoovist teada ka konkurentsiametile, kel on selle menetlemiseks aega veel kolm nädalat. Kui konkurentsiamet tehingu heaks kiidab, saab hiljemalt jaanipäeval Piibe ja Mustvee maantee ristil kütust osta Alexela tanklaketi logosid kandvast tanklast.

Alexela Oili juhatuse esimees Ain Kuusik andis mõista, et tõenäoliselt jääb Jõgevale siiski kaks nende ettevõtte tanklat. Piiri tänava ristis olev tankla jääb tööle automaattanklana ning praeguse Mokteri tankla juurde avatakse uuel aastal lisaks automaatjaamale ka teenindusjaam. “Selle aastanumbri sees me teenindusjaama veel uue tankla juurde ei tee, kuid tõenäoliselt avame selle juba järgmise aasta jooksul,” lubas Kuusik.

Uuel Alexelal ideaalne asukoht

Praegu tegutseb Jõgeva Mokteri tankla juures asuvas hoones kiirsöögikoht Huntfood. Ain Kuusik kinnitas, et Jõgeva Mokteri tankla asukoht on äärmiselt hea ning sinna on tarvis ka korralikku teenindusjaama. Sealses tanklas praegu toimiv süsteem Alexela juhatuse esimeest ei rahulda. “Toitlustus ja teenindus peavad olema tasemel. Näiteks Mustvee Statoil on sealse trassi peal justkui oaas, püüame ka Jõgeva tankla samasuguseks muuta, sest see on väga oluline peatuskoht möödasõitjatele ning kindlasti ka kohalikele,” rääkis Kuusik ning andis sellega mõista, et uuel aastal peab Huntfood endale tegutsemiseks uue koha leidma.

Veel lisas Ain Kuusik, et hetkel pole ta tanklahoone rentniku ehk Huntfoodi omanikuga suhelnud. “Enne otsuste vastuvõtmist räägin asjad ka temaga läbi ja püüame jõuda sobiva lahenduseni,” lubas Kuusik.

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus