Aimar Andruse taas Eesti meister

Eelmisel nädalavahetusel Põlvas toimunud Eesti täiskasvanute meistrivõistlused maadluses olid edukad Põltsamaa SK Nipi maadlejatele. Võideti kolm medalit, Aimar Andruse tuli neljandat aastat järjest Eesti meistriks ja spordiklubi oli võistkondlikus arvestuses kolmas.


Alates detsembri keskpaigast Ukrainas elav ja sealse koondisega harjutav Andruse saavutas esikoha kõige konkurentsitihedamas kaalukategoorias, -74 kg. Eesti meistrivõistlused olid Aimarile hooaja esimeseks võistluseks ja sportlase enda sõnul jäi ta avavõistlusega väga rahule. Töö käib Ukrainas ikka suuremate eesmärkide nimel, milleks on märtsis Serbias toimuvad U23 EM-võistlused ja muidugi peamine eesmärk, jõudmine 2020. aasta Tokyo olümpiale.

Põltsamaale kuulus kehakaalus -74 kg aga koguni kaksikvõit, sest hõbeda võitis selles kehakaalus Jako Kivimägi.

Treener Arved Külanurme sõnul on see põltsamaalaste kehakaal ja konkurendid teavad seda hästi. „Võib öelda, et läks plaanipäraselt. Ka kokkuvõttes oli meie kolmas koht klubide arvestuses tavaline, sest esikolmikust pole me viimasel kümnel aastal välja kukkunud,“ rääkis Külanurm. Lisades, et edus mängib olulist rolli perekond Andruste fanatism.

Sest Andruste peresse tuli teinegi Eesti meistrikuld, kus kehakaalus -70 kg tuli riigi meistriks Ardi Andruse.

Häid kohti saavutati veel teisigi. Raul Pärnasalu (-97kg) ja Vladlena Steptšenko (-76kg) saavutasid 4. koha, Ahti Pärnsalu (-61kg) ja Silver Rump (-74kg) olid viiendad. Penno Pall (-65kg) saavutas 8. ja Andrei Mihhailov (-61kg) 9. koha.

Kohtunikest esindasid Põlvas toimunud meistrivõistlustel Põltsamaa maadlusklubi Velja Andruse, Aavo Olgo, Hergo Andruse ja IT-guru Aleks Kikkas.

IMRE ERIMAA

blog comments powered by Disqus