Aidake raamatukogul näitust korraldada

Põltsamaa raamatukogus on paljude aastate jooksul erinevaid näitusi korraldatud, kus eksponaatidena on esitletud inimeste poolt näituse tarbeks välja pakutud esemeid. Veebruaris, Eesti Vabariigi sünnipäeva kuul, on kavas korraldada näitus „Sinimustvalge Eesti”.


Põltsamaa Raamatukogu direktor Rutt Rimmel arvab, et EV 100 sünnipäeva aastal ostsid ja valmistasid inimesed suuremal hulgal sinimustvalge värvikombinatsiooniga esemeid, mida saaks nüüd näitusel eksponeerida. Raamatukogu juhi sõnul kutsuti ka televisioonis pildistama niisuguseid objekte või tabama looduses momente, kus niisugune värvikombinatsioon esile tuleb.

Varem on taolistel näitustel eksponeeritud reisidelt kaasa toodud ehteid, maske, aga ka riidest kotte. Rutt Rimmeli sõnul on oodatud esemed kõigilt inimestelt, kellel näitusele midagi välja on pakkuda. Sõltumata sellest, kas need inimesed elavad Põltsamaa piirkonnas või kaugemal. Näitus toimub ainult juhul, kui inimesed pakuvad eksponeerimiseks välja piisaval hulgal sobivaid esemeid ja fotosid. Juhul kui õnnestub piisaval hulgal eksponaate koguda, avatakse näitus tõenäoliselt 1. veebruaril ja kestab küünlakuu lõpuni. Täpsemat informatsiooni näituse toimumise või mitte toimumise kohta saab anda jaanuarikuu lõpus.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus