Adaveres peeti perepäeva

Mõisapäeval oli kohal kinobuss filmiga «Veepomm paksule kõutsile». Film oli välja reklaamitud küll lastefilmina, kuid tegelikult sobis see vaatamiseks tervele perele. Kultuurimajas käis kinobussi tulekut tervitamas vähemalt 50 inimest, enamik neist peredega. Viimati näidati Adavere kandis regulaarselt filme kuus-seitse aastat tagasi, seepärast on kinobussi külaskäigud vägagi tervitatavad.

Mõisas käsitöönäitus

Perepäeva puhul oli mõisahoonesse välja pandud näitus, kus olid väljas nii lasteaialaste, õpilaste kui ka peamiselt pensionäridest koosneva naisseltsi Elulõng tööd. Näha sai kõikvõimalikke laste meisterdatud töid ja joonistusi, samuti linikuid, sokke, veste, raamitud pilte, vaipu ja muudki. Vahvad olid laste valmistaud pehmed lihavõtteteemalised pardid. Tutvumiseks oli välja pandud isegi algklassiõpilaste koostatud referaate.

Endine matemaatika- ja käsitööõpetaja Silvia Leisner oli näitusele toonud päris mitu endavalmistatud käsitööd. Ta rääkis, et pensionäride käsitöö- ja jututuba käib koos kord nädalas sotsiaalkorteris. Klubis vahetatakse põhiliselt kogemusi. Koos käib umbes 15-20 naist. «Käsitööd on tore teha, igav ei hakka, vähemalt minul,» rääkis Silvia Leisner.

Kooli sööklas oli avatud kohvik, kus müüdi muu hulgas ka aleviku naiste endi valmistatud küpsetisi. Kaks maitsvat lihapirukat sai näiteks kõigest ühe krooni eest. Ühe korraldaja Esta Kossi sõnul osteti naiste omatehtud küpsetisi meelsasti, sest need on väga maitsvad ja ka odavad. Naised ei tulnud mõisapäevale tulu teenima, vaid pigem lihtsalt oma oskusi näitama.

Mõisaseltsi esimene üritus

Toimunud kontserdil esinesid lauludega naisansambel ja lasteaialapsed. Adavere põhikooli 9. klassi näitering etendas noorte eneseleidmist ja probleeme käsitleva lustaka näidendi «Mitte midagi ei olnud.»

Adavere mõisaseltsi kolm juhatuse liiget Esta Koss, Tiia Lants ja Terje Õunapuu rääkisid, et pühapäevane üritus oli mõisaseltsi korraldatutest esimene. «Siiani ei ole väga harjutud kodunt välja tulema, sest arvatakse ikka, et tegemist on kooli üritusega,» ütles Terje Õunapuu.

Mõisapäeva on Adaveres peetud varemgi, kuid eelmine aasta jäi vahele. Adavere mõisaselts püüab traditsiooni taaselustada. Järgmiste üritustena on seltsil plaanis korraldada volbriöö pidu ja jaanipäev.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus