15. veebruar – ööpäevaga lisandus 412 positiivset testi

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2968 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 412 ehk 13,9% testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 228 inimesel. 166 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 52, Tartumaale 33, Pärnumaale 20, Rapla- ja Lääne-Virumaale 16, Võrumaale 13 uut positiivset testi. Valgamaale lisandus 8, Jõgeva- ja Saaremaale 6, Põlva- ja Viljandimaale 3, Järvamaale 2 uut nakkusjuhtu. Hiiu- ja Läänemaale ei lisandunud ühtegi uut positiivset testi. 6 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Laupäeva hommikul teatati Jõgevamaal 10st ja pühapäeva hommikul 16-st uuest nakatunust.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 626,2 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 12,2%, neist lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 3700 inimese, kellest 913 on nakatunud (jälgitavate seas on lisaks põhja, ida ja lääne regiooni nakatunuid).

  1. veebruari hommikuse seisuga viibib haiglas 492 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 35 patsienti, kelledest omakorda juhitaval hingamisel on 18 inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 38. Koju saadeti 9 inimest, 5 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda.

Ööpäeva jooksul suri kuus koroonaviirusega nakatunud inimest – 93-aastane naine, 86-aastane mees, 84-aastane naine, 83-aastane mees, 70-aastane mees ja 30-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 501 koroonaviirusega nakatunud inimest.

  1. veebruari seisuga on tervenenud 41 461 inimest. Neist 28 802 inimese (69,5%) haigusjuhtum on lõpetatud, 12 659 inimese (30,5%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Koroonatestide statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 46 154 inimesele, kellest 22 343 on saanud mõlemad doosid. Statistikat vaktsineerimiste kohta saab vaadata Terviseameti koroonaviiruse andmestikust. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis digilugu.ee.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastastele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta, seal on vajalik info arstidele ning tööandjatele ja saatekirja olemasolul broneerida endale testiaeg, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

COVID-19 haigestumus on kõrge kogu Eestis. Selleks, et meie meditsiinisüsteem vastu peaks ja me ei seaks ohtu teiste inimeste elu ja tervist, peame kinni pidama kõigist abinõudest, mis meie tervise kaitseks on kasutusele võetud. Eestis kehtivad piirangud võimaldavad inimestel võimalikult palju oma tavaelu jätkata. COVID-19 kriisi lahendamisele saab kaasa aidata igaüks oma vastutustundliku käitumisega. Koroonaviiruste põhjustatud nakkuse esmaseks ennetusmeetmeks on hea kätehügieeni järgimine, distantsi hoidmine, maski kandmine ning mustade kätega silmade, nina ja suu katsumise vältimine.

Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee. Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

blog comments powered by Disqus