13. jaanuar – ööpäevaga lisandus 855 positiivset testi, Jõgevamaale 9

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 6793 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 855 ehk 12,6% testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 394 inimesel. 314 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 163, Pärnumaale 68, Tartumaale 65, Valgamaale 39, Võrumaale 19, Hiiumaale 16, Lääne-Virumaale 15, Järvamaale 13 ning Läänemaale 11 uut positiivset testi tulemust. Jõgeva- ja Raplamaale lisandus 9, Viljandimaale 8, Põlvamaale 7 ning Saaremaale 6 uut nakkusjuhtumit. 13 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 582,33. Terviseameti jälgimisel on üle 21 900 inimese, neist lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 2600 inimese, kellest 928 on nakatunud (jälgitavate seas on lisaks põhja, ida ja lääne regiooni nakatunuid).

Hommikuse seisuga viibib haiglas 404 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 44 patsienti, kelledest omakorda juhitaval hingamisel on 29 inimest.

Ööpäeva jooksul suri üheksa koroonaviirusega nakatunud inimest – 94-aastane mees, 89-aastane naine, 88-aastane naine, 84-aastane mees, 83-aastane naine, 82-aastane naine, 76-aastane mees, 70-aastane naine ja 65-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 301 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

COVID-19 vastu vaktsineerimisi on tehtud 13 481 inimesele.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastatele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem.

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Saad anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Loe lisa www.hoia.me.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta, seal on vajalik info arstidele ning tööandjatele ja võimalik saatekirja olemasolul broneerida testiaeg, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Haigestumuse intensiivsus Eestis on väga kõrge. Selleks, et meie meditsiinisüsteem vastu peaks ja me ei seaks ohtu teiste inimeste elu ja tervist, peame kinni pidama kõigist tervise kaitseks on kasutusele võetud abinõudest. Väldime kontakte, hoiame distantsi, kanname maski!.

Uuest aastast makstakse haigushüvitist alates teisest haiguspäevast. Õigus haigushüvitisele eneseisolatsioonis viibitud päevade eest on ka COVID-19 haige lähikontaktsel. Töötaja omavastutus on esimene haiguspäev, tööandja maksab hüvitist teisest viienda päevani ning haigekassa maksab hüvitist alates kuuendast päevast. Täpsema info leiab haigekassa koduleheküljelt.

Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee. Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

blog comments powered by Disqus