Vudila jõulumaa ootab peresid mõnusat nädalavahetust veetma

Nädala pärast on jõulud käes. Enda ja pere pühademeeleollu viimiseks tasub külastada Vudila jõulumaad, mis on avatud veel vaid selle pühapäevani.

 

“Õõõõaaaaaahhhh,” haigutab siilipoiss Vudila jõulumaa näidendis ja püüab end vägisi ärkvel hoida, et jõulud talveune tõttu nägemata ei jääks. Mängumaa vapilindude Vuta ja Vurle kohale jõudes siilipoiss siiski juba magab ning vuttidel läheb tükk tööd, et siil Simmo jõulude tulekuks ärkvele ja jalgele saada. Jõulunäidend “Siilipoisi jõuluuni” on vaid osake jõulumaa seiklusrikastest ettevõtmistest.

Põhirõhk pannakse Vudilas meisterdamisele ja laulmisele, kus ligi kümmekond päkapikku veavad eest laste toimetusi ja panevad ka vanemad põnevat näputööd tegema. “Kui nädala sees külastavad meid peaasjalikult lasterühmad, siis nädalavahetustel ootame siia peresid ning oleme ette valmistanud tegevusi, mida lapsed koos täiskasvanutega teha saaksid” rääkis Vudila projektijuht Anžela Lember. Üks selline näputöö on näiteks õlepunutised.  

Jõuluvana ATV-ga

Kolmandat aastat korraldatava Vudila jõulumaa programm on läbi aastate küllaltki sarnane olnud. “Jõulud ja jõulutraditsioonid on igal aastal samasugused. Oleme saanud oma jõulumaa kohta väga head tagasisidet ja seega polegi põhjust iga kord jõulumaa tegevusi ja ülesehitust muuta,” lisas Anžela. Sel korral on siiski uuenduseks suurem abiliste hulk. Vudila meeskond kutsus endale appi kolm Tartu kutsehariduskeskuse rekreatsioonikorralduse õpilast ja seitse Viljandi kultuurikolledžis huvijuhiks õppijat. Noored mängivad päkapikke, kellega koos meisterdatakse, lauldakse ja tantsitakse.

Jõuluvana saabub Vudilasse laste juurde traditsiooniliselt ATV-ga. Enne tuppa astumist teeb jõuluvana Vudila hoovis sõiduvahendiga uhkeid poognaid ja päkapikud jooksevad koos lastega aknalt aknale, et näha, millisest sissepääsust jõulutaat lõpuks majja tuleb. Eelmisel neljapäeval jooksutas jõulutaat päkapikke ja Forseliuse gümnaasiumi esimeste klasside lapsi aknalt aknale oma paar minutit, enne kui ATV peatas ja laste juurde tuppa astus. 

Sünnib ka järgmisel aastal

Üheks Vudila jõulumaa leivanumbriks on saanisõit. Ühe korraga laob hobuste omanik, Tamme talu perenaine Elvi Libba saanile kümmekond last ning sõit võib alata. Elvi kiidab saani ette rakendatud ruuna Vesperit, kes on tema sõnutsi Tamme talu kõige rahulikum ja tublim ratsu. “Kui temaga ratsutada, siis on selline tunne, nagu sõidaks tankiga, aga ta on eesti tõugu raskeveohobune, kelle ülesandeks ongi vedamine,” rääkis Elvi oma tublist loomast.

Veel tunnistas Elvi, et sooviks lastele saanisõitu pikemalt teha, kuid jõulumaa programm seab siiski kindlad ajalised raamid.

Lastegruppide programm kestab Vudilas ligi kaks tundi. “Paljud lasteaiakasvatajad ja õpetajad on mulle oma kahtlusi avaldanud, kas lapsed nii kaua vastu peavad, kuid tagasiside on olnud alati positiivne. Tegevusi on palju, ühe asjaga tegeldakse maksimaalselt viisteist kuni kakskümmend minutit ja nii ei pane lapsed tähelegi, kui juba kaks tundi möödas,” lisas Anžela Lember.

Forseliuse gümnaasiumi esimese klassi õpetaja Inga Lokko oli Vudila jõulumaal juba teist korda, erinevate lastega. “Möödunud aastal lastele väga meeldis ja otsustasime ka sel korral klassiga siia tulla. Hinna poolest on siinne jõulumaa keskmine. Koos transpordi ja saanisõiduga maksis Vudilas käik ühele õpilasele kümme eurot,” rääkis õpetaja.

Anžela Lember lisas omalt poolt, et hinna suhtes on kokkuleppele jõutud, kui rühmal pole võimalik päris täit summat maksta. “Rühmadele on meil eraldi soodustused, kuid kui tõesti jääb mõnel veidi puudu, siis oleme hinda veel langetanud,” kinnitas ta.

Praeguseks on gruppide ajad Vudila jõulumaal juba broneeritud, kuid nädalavahetusel oodatakse peresid, kes samuti  jõuluetendusest, saanisõidust ja meisterdamistest osa saavad. Kes sel aastal lasterühmaga Vudilasse tulla tahtis, kuid broneerimisega hiljaks jäi, see võtku teadmiseks, et  jõulumaa sünnib siin kindlasti ka aasta pärast ja et gruppidele hakatakse aegu kinni panema juba novembris.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus