Võit VKTP-le, Tähe kodusel turniiril neljas

Nädalavahetusel Virtuse spordikeskuses toimunud kahekümne esimesel Jõgeva karikaturniiril saalihokis võitis täiseduga esikoha Soome klubi VKTP. Jõgeva SK Tähe/Olivia võitis neljast mängust kaks, kolme tiimi vahel tekkinud surnud ring jättis jõgevalased aga viie meeskonna konkurentsis neljandaks.

Hooajaeelse turniiri seitsmel korral võitnud Tähe alustas tänavust turniiri napi 5:4 võiduga Eesti U19 vanuseklassi koondise üle. Kahest 20minutilisest poolajast koosnenud mängu avaperioodi võitis kodumeeskond Nikolai Roobi ja Kristo Voitki väravatest 2:1. Ka teine poolaeg kulges tasavägiselt, Andres Õuna ja Timo Kotkase väravatele vastasid omapoolsete tabamustega noortekoondise mängijad (kolmanda värava viskas jõgevalane Alex Guske) ning kaks minutit ja 46 sekundit enne lõpusireeni oli tablool 4:4 viigiseis. Vaid neli sekundit pärast viigiväravat viis Ilmar Niitov aga Tähe taas juhtima ning eduseisu suudeti hoida lõpuni.

Laupäevases teises mängus oli Tähe vastaseks turniiri varem neli korda võitnud VKTP. Avaperioodi kaotas Tähe 2:4 ning kogu kohtumise 4:8. 13. minutiks 0:3 kaotusseisu jäänud võõrustajate skoori avas Hans Kristjan Nurmik, teise värava autoriks oli esmakordselt Tähe särgis mänginud tartlane Fred Haga. Teisel poolajal kasvatasid Jõgeva meeskonna väravaarvet Lauri-Robert Indus ja Andres Õun, VKTP kasuks viskas kolm väravat Rein Kivi.

Pühapäeva hommikul mängis Tähe kindlalt 10:1 üle turniirist viimasel hetkel loobunud Sparta Team Automaailma asemel osalenud võistkonna IBK HFB. Erinevate saalihokimeeskondade mängijatest koosnenud tiimile viskas Fred Haga kolm väravat, Andreas Õuna ja Nikolai Roobi arvele kogunes kaks ning Ilmar Niitovile, Kristo Voitkile ja Meigo Soolepale üks tabamus.

Viimases kohtumises turniiri mulluse võitja SK LINK/Saku vastu oli Tähel vaja vähemalt viiki, et lõpetada teise kohaga, üheväravaline kaotus oleks kodumeeskonna jätnud kolmandaks. Tähe läks juba 49. sekundil Nikolai Roobi väravast juhtima ning veel 36. minutil oli seis 2:2 viigis (teise värava viskas Meigo Soolepp), kuid lõpuminutitel viskas Saku kaks vastuseta jäänud väravat ning võitis mängu 4:2.

VKTP võitis kõik neli kohtumist ning tuli viiendat korda (varem 2005, 2009, 2010 ja 2015) Jõgeva karikaturniiri võitjaks. Kolm meeskonda kogusid võrdselt neli punkti, omavaheliste mängude parem väravate vahe andis teise koha U19 koondisele. Kolmas oli Saku, neljas Tähe ning viiendaks jäi kõik mängud kaotanud IBK HFB.

Turniiri kõige kasulikumaks mängijaks valiti Miro Ranta (VKTP), resultatiivseim oli 12 punktiga Joel Ekroos (VKTP). Parimaks ründajaks nimetati Mats Tamme (SK LINK/Saku), parimaks kaitsjaks Iiro Liede (VKTP) ning parimaks väravavahiks Christopher Krutõh (Eesti U19). Tähe meeskonna parimaks valiti Ilmar Niitov.

Juba sel laupäeval peab Jõgeva SK Tähe/Olivia esindusmeeskond uue hooaja esimese meistriliiga mängu, kui kell 18 minnakse Virtuse spordikeskuses vastamisi TTÜ SK-ga.