Viienda Jõgeva rattaralli võitis Vahur Valvas

Laupäeval toimunud viienda Jõgeva rattaralli pikal distantsil võitis esikoha Vahur Valvas (Rein Taaramäe Rattaklubi), lühemal distantsil näitas kiireimat minekut Kalev Ints (Peloton). Rattarallil osalejate arv jäi võrreldes eelmiste aastatega napiks ‒ kui mullu lõpetas pika distantsi 56 ja lühikese 132 ratturit, siis tänavu sai lõpuaja kirja vastavalt 25 ja 101 startinut.

Jõgeva kesklinnast startinud ning Jõgeva ja Palamuse valla teedel kulgenud rattaralli 110 km pikkusele põhidistantsile läks 34 ratturit. Võitja selgus neljamehelisest juhtgrupist, kuhu lisaks Vahur Valvasele kuulusid ka Peeter Tarvis, Karl-Arnold Vendelin ja Valvase klubikaaslane, möödunud aastal Jõgeva tänavasõidul kiireimat minekut näidanud, Norman Vahtra.

Finišispurdis edestas distantsi kahe tunni ja 41 minutiga läbinud Vahur Valvas Norman Vahtrat ja Karl-Arnold Vendelini sekundiga, Peeter Tarvis jäi võitjast lõpuks maha seitsme sekundiga.

Peagrupp jõudis finišisse rohkem kui neli minutit hiljem, selle eesotsas lõpetasid Mihkel Kalja, Jörgen Matt ja Viljar Kuljus.

50,5 km pikkuse distantsi finišis edestas Kalev Ints napilt Tanel Lillesaart, järgnenud suur grupp kaotas kahele paremale kaheksa sekundiga. Kolmanda koha sai Kaupo Kruus, järgnesid Viljar Haav, Kurmo Neemela, Jaanus Linkgreim jt. Peagrupi sabas sai 24. koha jalgrattalegend Jaan Kirsipuu, kes viimasel hetkel vahetas pikal distantsil sõitmise lühema pingutuse vastu. Jõgeva linnapea Raivo Meitus kaotas võitjale natuke rohkem kui üheksa minutiga ning sai 53. koha.

Ainsa naisena lõpetas pika distantsi Sille Puhu, kes läbis raske raja kolme tunni ja 32 minutiga. Lühemal võistlusel olid naistest kiireimad Evelin Ansip-Kukk, Marju Männik ja Ethel Ansip.