Ühendnaiskond alistas Elva ja jätkab liidrina

Neidude U17 vanuseklassi Eesti jalgpallimeistrivõistluste neljateistkümnenda vooru kohtumises alistas Suure-Jaani Unitedʼi ja Põltsamaa SK Motiiv ühendvõistkond koduväljakul FC Elva 2:1 ning jätkab tabelijuhina.

Kohtumise kõik väravad löödi avapoolajal, ühendvõistkonna mõlemad tabamused läksid Suure-Jaani pallurite kontosse. Mängu skoori avas juba 4. minutil Teisi Toomsalu. Kuigi elvalased 27. minutil viigistasid, viis Anna-Liisa Joandi 42. minutil võõrustajad taas ette ning nappi eduseisu suudeti hoida lõpuvileni. Tasavägine oli ka naiskondade eelmine omavaheline kohtumine, maikuus Elvas peetud mängu võitis ühendvõistkond 1:0.

Liiga edukamate väravaküttide edetabelis langes seekord väravata jäänud Chrystal King neljandaks. Neljateistkümnes kohtumises 22 väravat löönud Põltsamaalast edestavad Tallinna JK Legion mängija Anastasia Ivanova (35 väravat), JK Tabasalu pallur Sandra Pärn (28 väravat) ning viimases kohtumises neli väravat löönud Kadri Reinik (Pärnu JK; 25 väravat).

Neljateistkümnest kohtumisest kolmteist võitnud Suure-Jaani ja Põltsamaa ühendvõistkond on kogunud 39 punkti. Teisel kohal olev Tallinna JK Legion jääb maha kolme ning kolmandal positsioonil jätkav JK Tabasalu kuue punktiga. Järgnevad Nõmme Kalju FC (28 p), FC Elva (20 p), Pärnu JK (20 p), Tallinna FC Flora (10 p), JK Tallinna Kalev (9 p), Paide LM/Rakvere Tarvas (9 p) ja Tartu JK Tammeka (0 p).

Viieteistkümnenda vooru mängus kohtus treenerite Sergei Vassiljevi ja Silver Nõmmiksaare juhendamisel mängiv ühendvõistkond eile õhtul Suure-Jaanis Tabasaluga, keda kevadringi mängus võideti maikuus vastase väljakul 2:1. Kuueteistkümnendas voorus minnakse 20. septembril võõrsil vastamisi Eesti naiste jalgpalli valitseva Pärnu JK järelkasvutiimiga.

Põltsamaa SK Motiiv nooremad tüdrukud mängisid U13 vanuseklassi meistrivõistluste alagrupiturniiril viimati samuti Elvas. Põltsamaalased alistasid Tallinna FC Flora 3:1 ning FC Elva 2:0. Kohtumine Tartu JK-ga Tammeka lõppes 2:2 viigiga, Viimsi MRJK-le kaotati 1:3.

Kuueteistkümne vooru järel on 43 punktiga tabeli tipus Viimsi MRJK. Kümme mängu võitnud ja kolm viigistanud Motiivil on teisena 33 punkti, järgnevad Tammeka (21 p), Flora (15 p) ja Elva (2 p). Alagrupiturniiri viimased neli mängu peetakse 17. septembril Viimsis.