Tähe avas meistriliigas võiduarve

Hooaega üheksa järjestikuse kaotusega alustanud Jõgeva SK Tähe/Olivia esindusmeeskond avas pühapäeval koduväljakul peetud Eesti saalihoki meistriliiga mängus võiduarve, kui SK LINK/Saku mängiti üle tulemusega 8:7 (2:4, 3:3, 3:0).

Viimastel hooaegadel vaid oma klubi kasvandikele ning mõnele üksikule mujalt Eestist pärit mängijale toetunud Tähega liitusid uuest aastast soomlased Joel Ekroos ja Matti Lipponen. Treener Marko Saksingu sõnul lisandub üheteistkümnekordse Eesti meistri ridadesse lähiajal ka üks Läti mängija.

Mõlemad soomlased esinesid debüütmängus silmapaistvalt – Matti Lipponen viskas kolm väravat, mängu parimaks valitud Joel Ekroos andis resultatiivse söödu neljale Tähe väravale.

Mäng algas siiski edukamalt kõik kolm sel hooajal peetud varasemat omavahelist kohtumist (viimase neist tulemusega 15:2) võitnud Sakule. Üheteistkümnendaks minutiks juhtis Tähe küll  Meigo Soolepa ja Matti Lipponeni tabamustest 2:1, kuid kolmteist minutit hiljem olid külalised juba 5:2 eduseisus.

Saku kaheväravalises 7:5 eduseisus lõppenud teisel kolmandikul kasvatasid Tähe väravaarvet Alex Kark, Meigo Soolepp ja Matti Lipponen.

Tähe oli nagu eelmisteski kohtumistes hädas viskele jõudmisega, vähesed pealevisked olid seekord aga varasemast täpsemad ning esmakordselt sel hooajal visati mängus üle nelja värava. “Võimatu on mängida, kui üldse pealeviskeid ei tehta,” kurtis Saku kolmanda värava järel meeskonnakaaslastele isegi külaliste väravavaht Kuldar Mark. Ainsa Tähe mängijana veebruari algul Tallinnas peetaval MM-valikturniiril Eesti koondisse kuuluv väravavaht Rainer Kalde tegi kohtumise jooksul 28 edukat tõrjet, otsustaval perioodil neist kümme. Kuldar Margi saagiks langes kahe kolmandiku jooksul üheksa palli, otsustaval perioodil teda asendanud Siim Stokkeby jäi aga üldse miinusesse, tõrjudes vaid kaks pealeviset.

Matti Lipponen vähendas vahe minimaalseks 46. minutil, viigi- ja võiduvärava viskas Tähe kapten Margus Guss vastavalt 56. ja 58. minutil.

Meistriliiga tabeliseis: 1. Sparta Team Automaailm 24 p (10 mängust), 2. TTÜ SK 22 p (10), 3. SK LINK/Saku 12 p (9), 4. Eesti Maaülikooli SK 8 p (7), 5. Jõgeva SK Tähe/Olivia 3 p (10).

Laupäeval kell 18 läheb Tähe Virtuse spordikeskuses vastamisi Spartaga.