Staažikamad  Jõgeva elanikud tulid linna juubeliks kokku  

Kolmapäeval  korraldas Jõgeva vallavalitsus traditsioonilise vastuvõtu alates Jõgeva linna asutamisaastast 1938 või  kauem  Jõgeval elavatele kodanikele. Tänavusele vastuvõtule lisas  pidulikkust Eesti Vabariigi sajas ja Jõgeva linna kaheksakümnes  aastapäev. Vastuvõtuga juhatati sisse reedel täishoo saavad linna 80. sünnipäeva pidustused.


Omavalitsusel on tavaks kutsuda Klubi 38 liikmeid vastuvõtule mõnesse äsja avatud asutuse või ettevõtte hoonesse. Mõned aastad tagasi kohtuti näiteks lasteaia Karikakar uues majas.  Tänavu kutsuti  13  väärikas eas linnaelanikku  aga pubisse Laisholm, mille seinu kaunistavad ajaloolised fotod.  Üks päevakangelastest  Arnold Jakoby  näitas fotot, kus ta on koos Eesti Vabariigi presidendi Konstantin Pätsiga, kes 1939. aasta septembris Jõgevat külastas.  Rariteetsel  pildil on ka Jõgeva linna esimene linnavanem Johannes Võsu.

Vana raudteejaam šokolaadiümbrisel

Jõgeva vallavanem Aare Olgo tervitas Jõgeva linna staažikamaid elanikke  ning teatas, et traditsiooni kohaselt kantakse nende pangaarvele summa, mis sama suur kui Jõgeva linna vanus.  Kingituseks olid ka šokolaadid, mille ümbrispaberil kunstnik Žanna Tohti maal Jõgeva vanast raudteejaamast. Südamlikke laule esitas Jõgeva muusikakooli direktor Merike Katt, keda tänati kauakestva aplausiga.  

Koosolijad meenutasid minevikku ja avaldasid arvamust tänaste olude ja sündmuste kohta. Avaldati heameelt selle üle, et Jõgeva nimi säilis haldusreformiga loodud vallal.  „Olen õnnelik, et Jõgeva linn on väga ilusaks muutunud. Ma elan Puiestee tänaval, kus kõnnitee on korda tehtud. Seal on hea ja tervislik jalutada ja kõndimas käivad ka kaugemal elavad inimesed,“ ütles teenekas raamatukogutöötaja ja pedagoog Vaike Pärn. 

„Mulle Jõgeva meeldib. See on minu kodulinn, millega jään alatiseks seotuks,”  ütles  Kaitseliidu Jõgeva maleva taaslooja Ants Nurk, kes on sündinud 1937. aastal.

„Jõgeva kesklinnas on nägus park, kus on võimalik mängida ka tänavamalet. Pingid on aga liiga päikese käes. Kas ei saaks nende kohale riidest varju paigaldada?” küsis Arnold Jakoby.

„Mõttel  on muidugi iseenesest  jumet. Teostamine vajab aga läbimõtlemist, sest päevavarjud peavad sobima Jõgeva üldise ilmega,” ütles vallavanem Olgo.

Klubi kohtub ka tulevikus

Veel tunti huvi, kas purskkaev jääb kesklinna parki alles. Nimelt oli kuuldud, et purskkaevu asemele paigaldatakse  pink-skulptuur Ants Paju mälestuseks. 

„Mälestuspink  tuleb pargi kultuurimaja poolsesse otsa. Purskkaev jääb aga loomulikult alles.  Jutud selle likvideerimisest on täielikult liialdatud,” kinnitas Olgo.

Vaike Pärn märkis, et purskkaev oli Jõgeval ka vanasti, aga siis paiknes see raudteejaama läheduses. „Olen Jõgeval elanud 1935. aastast ehk sündimisest saadik. Suure pere võsuna õppisin vendade kõrvalt selgeks kirjutamise ja lugemise,” rääkis ta.

Klubi 38 liikmete vastuvõttu aitasid ette valmistada Jõgeva vallavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Helle Kajaste ning sotsiaalosakonna juhataja  Aime Meltsas.

„Kõige kauaaegsemate linnaelanike kokkukutsumise traditsiooni  jätkatakse ka tulevikus ja sündmuse eesmärgiks on näidata lugupeetud kodanikele Jõgeva  erinevaid paiku,” ütles vallavanem Aare Olgo.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus