Rahvajooksu võit Rauno Reinartile ja Marge Türnile

Laupäeval toimunud neljandal Jõgeva rahvajooksul võitis meestest soolojooksuga esikoha Rauno Reinart, naistest oli parim Marge Türn.

Päikselise, kuid jaheda kevadilmaga toimunud rahvajooksu 10,2 km pikkusele põhidistantsile läks Virtuse spordihoone juurest 63 jooksjat, mullusega võrreldes oli startijaid kaheteistkümne võrra vähem. Favoriitidena läksid rajale Allar Soo, Janar Juhkov, Eesti rahvajooksude elav legend Vjatšeslav Košelev ning mullusel Jõgeva rahvajooksul Rauno Laumetsa ja Dmitri Aristovi järel kolmandana lõpetanud Rauno Reinart.

SK ProRunner värvides võistlev Rauno Reinart jättis konkurendid juba üsna distantsi algul selja taha ning lõpetas ka kogu võistluse uhkes üksinduses. Oma mullust aega rohkem kui kahe minutiga parandanud Reinart lõpetas jooksu ajaga 34.12,7 ning edestas teisena üle finišijoone tulnud Janar Juhkovit (SK Treeningpartner) kahe minuti ja 56 sekundiga. Kolmanda koha saanud 49aastane Vjatšeslav Košelev kulutas raja läbimiseks 36 minutt ja 52 sekundit, neljandana lõpetas Eesti triatloniparemikku kuuluv Allar Soo, kes jäi Košelevist maha minuti ja nelja sekundiga.

Naistest jäi tänavu kõrvale kolmel varasemal Jõgeva rahvajooksul võidutsenud Kaisa Kukk. Esikoha võitis üldarvestuses kahekümnendana lõpetanud Marge Türn, kellel kulus 10,2 kilomeetri läbimiseks 46 minutit ja 17 sekundit. Teise koha sai Kai Saar (47.57), kolmandana lõpetas veel noorteklassi kuuluv Niina Solopajeva (47.59).

Vjatšeslav Košelev oli parim M40 vanuseklassis, M50 vanuseklassis võidutses Kaido Saar ning M60 vanuseklassis Kalev Kajaste. N40 vanuseklassi parim oli Marge Türn, N50 vanuseklassis sai esikoha Ingrit Ernits ning N60 vanuseklassis Tiiu Müürsepp.