Peipsi Järvefestival möödus Peipsi pealinnas elamusterohkelt

Mustvee sadamas toimunud Peipsi Järvefestivalil õpiti oskusi ja teadmisi erinevates õpitubades ja elati kaasa kultuuriprogrammile. Sündmuse üheks visiitkaardiks oli Lodi Jõmmu, millega ka Peipsi järvel lõbusõite tehti.


MTÜ Peipsimaa Turism juhataja Kadi Ploom märkis, et vaatamata tuulisele ilmale ja hiljem alanud vihmasajule kogunes Mustvee festivalisündmustele piisavalt palju inimesi. „Peipsi ääres on üsna vähe kaasaegseid sadamaid, kuhu arvukam laevastik ilma vaevata sisse saaks sõita,” selgitas Ploom, täpsustades, et üks selliseid ongi Peipsi pealinnas Mustvees, kus paikneb ka esinduslik sadamahoone.

Ploomi sõnul oli kõikides õpitubades palju külastajaid. Tubade teemad olid erinevad, põnevad ja hariduslikud. Näiteks tõi esmaabi õpituppa ehedust see, et lastele joonistati kätele haavad. Veeohutuse õpitoas anti ülevaade päästerõnga kasutamisest ja muustki, mida sel teemal tarvilik teada. Võimalus oli ka proovida ise kalatoite valmistada. „Väga hästi võeti vastu Lodi Jõmmu. Hea oli kuulda Mustvee vallavanema Jüri Morozovi tervituskõnet ja omamoodi eksootikat pakkus lodjasõitjatele ka tormine ilm. Lisaks kinkis Mustvee esindus lodjameeskonnale suitsukala,“ oli festivali korraldaja rõõmus.

Festivalil sai kohata piirkonna kultuurikollektiive, pikaajaliste traditsioonidega Avinurme puhkpilliorkestrit ja neidude rahvatantsurühma Peipsi Piigad. Kohtuda sai ka väiketootjatega, kes müüvad oma tooteid Kääpa OTT-i egiidi all. „Tragi naine Annika Oras veab väga vajalikku projekti, mis võimaldab väärtustada eestimaist maatoitu,“ selgitas Jõgevamaa rahvakultuurispetsialist Pille Tutt, kes kiitis ka Mustvee kultuurikeskuse eestvedajat Laidi Zalekešinat, kes oma meeskonnaga palju tegi korraldajate ja osalejate vastuvõtmiseks.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus