Noorus-96 jätkas teises liigas võidukalt

Eesti jalgpallimeistrivõistluste teise liiga turniiri kümnenda vooru kohtumises alistas Jõgeva SK Noorus-96 laupäeval koduväljakul Lasnamäe Ajaxi 4:2 ning tõusis liigatabelis teisele kohale.

Vaimastvere Arenal peetud kohtumise avapoolaeg lõppes 1:1 viigiga. Võõrustajad avasid oma tänavuse kolmanda värava löönud Mikk Kesküla tabamusest skoori 17. minutil, külalised viigistasid neli minutit hiljem, kui Konstantin Potapov realiseeris 11 meetri karistuslöögi.

Eelmisel hooajal lõppesid meeskondade mõlemad omavahelised kohtumised 2:2 viigiga, seekord õnnestus jõgevalastel kohtumise lõpus oma paremus siiski maksma panna ning Ajaxile löödi järjest kolm väravat.

1. minutil niideti karistusalas maha Noorus-96 edukaim väravakütt Kaarel Põldma, kes realiseeris kindlalt ka 11 meetri aristuslöögi, saates palli väravavaht Andrei Golovinile püüdmatult värava vasakusse alanurka. Kuus minutit hiljem oli Kaarel Põldma taas karistusalas aktsioonis, põltsamaalase täpne löök suurendas Noorus-96 eduseisu kaheväravaliseks. Veel neli minutit hiljem jõudis oma käesoleva hooaja kolmanda väravani ka Margo Parkala.

Kümne minutiga 1:4 kaotusseisu jäänud külalised üritasid siiski lõpuni, esimesel üleminutil suutis jõgevalaste kaitseliini ning kogu kohtumise õnnestunult tegutsenud väravavahi Rainer Kalde üle mängida Jevgeni Merkurjev.

Kümnenda vooru järel tõusis 21 punktiga liigatabeli uueks liidriks Tallinna FC Levadia III meeskond, kes alistas viimati Kohtla-Järve JK Järve II meeskonna 10:0. Vaid ühe punktiga jäävad Levadiast maha Jõgeva SK Noorus-96 ning Narva United FC. Eelmise vooru järel juhtpositsioonile kerkinud Tallinna JK Legion on nüüd 19 punktiga neljandal kohal, pühapäeval jäädi võõrsil 2:3 alla Narva Unitedʼile. 18 punktiga on viiendal kohal Võru FC Helios, punktiga kaotab neile Tartu FC Merkuur.

Pühapäeval kohtub Noorus-96 Tallinnas Lasnamäe spordikeskuse kunstmuruväljakul liigatabelis kümnendal kohal oleva Tallinna FC Ararat TTÜ-ga. Meistrivõistluste hooaja esimese poole viimane kodumäng on kavas 3. juunil, kui kell 14 minnakse Vaimastvere Arenal vastamisi Maardu Linnameeskond II-ga. 10. juunil kell 17.30 kohtub Jõgeva SK Noorus-96 Eesti-Soome 100+ maavõistlusmängus Soome klubiga KeuPa, kohtumine peetakse Jõgeva linna staadionil.