Mustvees avatakse novembris hotell

Juba novembris avab Mustvee kesklinnas uksed 11 numbritoaga hotell, kuhu mahub ööbima kuni 30 inimest.


Hotell asub kohviku “Ankur” maja kolmandal korrusel. Osaühingu Pajula üks omanikest Riina Pajula rääkis, et hotellist olid nad juba ammu mõelnud ning kavatsesid selle esialgu ehitada Peipsi äärde. Siis tulid aga Pajulad mõttele, et nende Mustvee kesklinnas asuva ärihoone pööningu pinda pole mõtet niisama tühjana hoida. Viie aasta eest hakati tegema projekti ning taotlema kõiki vajalikke lubasid.

Toetus Leader-programmist

Hotelli rajamine on kokku maksma läinud üle 100 000 euro. Osaühing Pajula on saanud Leader-programmist hotelli “Ankur” rekonstrueerimiseks  ja majutuskohtade loomiseks 31 515 eurot toetust ning ärihoone rekonstrueerimise teise etapi jaoks 22 000 eurot toetust. Sellele rahale lisandus omaosalus.

Pajulate ärihoones tegutseb teisel korrusel kohvik “Ankur” ning esimesel korrusel kogu pere riidepood.

“Hotelli rajamine ehk majale kolmanda korruse peale ehitamine tähendab, et meil pole enam vaja eraldi toitlustuskohta teha, sest samas majas korrus allpool on see olemas,” lisas Riina Pajula. Nii tuli ettevõtmine ka pisut odavam.

Hotelli ehitus algas 2013. aasta sügisel korstna lammutamisega ning maja pööningu korrastamisega. Ehitajaks  valiti Jõgeva firma M. P. Tootmine, mida juhib Mati Põder. Sama ettevõte on ehitanud Mustvee  uue Konsumi ning Tabivere uue A ja O kaupluse.

Pärast lammutamist tuli teha kõik konstruktsiooni puudutavad joonised ning arvutused. Konstrukturi töö võttis aega. Ühel hetkel hakkasid kõik tähtajad tublisti pigistama ning senine ehitaja ei tulnud enam välja. Pajulad vahetasid ehitajat.

Tõsine töö algas möödunud suvel

Tõsine tegutsemine algas 2014. aasta suvel kohe pärast jaanipäeva, töö võttis üle osaühing Maapak Innar Aaviko juhtimisel.

Tööde esimene etapp pidi valmis olema 2014. aasta oktoobriks ning teine etapp detsembri lõpuks. Nii ka läks. Edasine on Pajulatel tulnud rahastada ise.

Hotellis on kokku 11 tuba, neist ühekohalisi kolm, kahekohalisi viis ning kolmekohalisi kolm.  Ühekohalises toas on laiad voodid, kus mahub magama ka abielupaar. Kaks tuba on suuremad nn sviidid. Kahekohalisse tuppa on võimalik paigutada lisavoodi, samuti kolmekohalisse. Nii ongi võimalik koos lisavooditega mahutada kuni 30 inimest. Nii suur arv külalisi tähendab, et pea kõikides tubades on lisavoodid.

Hotellis ööbimise hinna sees on ka hommikusöök. See annab ka kohvikule rohkem tööd.

Kui palju töötajaid juurde tuleb palgata, kui hotell valmis saab, ei osanud Riina Pajula praegu öelda. Kindlasti kavatseb ta tööd anda Mustvee elanikele, vajadusel suunab töötajaid ka vastavatele koolitustele ning kursustele. “Kõige rohkem on kindlasti puudu keeleoskajatest,” nentis ta.

Iga uus asi vajab harjumist

Riina Pajula sõnul peab hotell kõigepealt tööd alustama, siis läheb aega, kuni sellega harjutakse, ning tõenäoliselt läheb täismajaga tööks alles järgmisel suvel. “Iga asi vajab harjumist ja sisseelamiseks aega,” tõdes ta.

Ta tõi näite oma kohvikust, mida hoiti esimestel talvedel lausa kinni, sest kliente ei olnud. “Kaks-kolm inimest päevas söömas on lihtsalt liiga vähe. Kui aga uksed päris kinni hoida, siis loomulikult ei saagi keegi tulla. Sellepärast oleme kohvikut kõigest hoolimata lahti hoidnud ning tasapisi tuleb ka rohkem kliente,” rääkis ta.

Riina Pajula sõnul kohalikud väljas söömas ei käi. Kui suvi läbi sai, oli septembri teisel poolel majas juba üsna vaikne.

Kogu maja sai soojustatud

Hotelli ehitus ehk kolmanda korruse lisamine tähendas Pajulatele, et kogu maja tuli renoveerida. Katuse tõstmine tingis karniiside lõhkumise, sest sealt vahelt tuli vesi sisse.

See nõudis jälle terve maja soojustamist. Õnneks ei olnud möödunud suvel sellel ajal, kui maja katuseta oli, suuri sadusid.

Palju tuli ka aknaid välja tõsta ning nende ümbrused uuesti soojustada, sest osa aknaid oli valesti ette pandud, külmasild tekkis vales kohas ja aknad “higistasid” pidevalt. Ehitati ka korralik ventilatsioonisüsteem.

“Kui hakkasime trepikodasid lammutama, siis inimesed nurisesid, et miks peab kõik ära lõhkuma. See maja ei ole muinsuskaitse all, me ei pea siin midagi vana ja koledat alles hoidma, ” märkis perenaine. Kindlasti tahavad Pajulad välja vahetada ka kohviku põranda.

Suvel olid maja ümber tellingud ning koridor üsna tolmune. “Imetlen kliente, kes ehitusest hoolimata leidsid meid üles ja tulid kenasti sööma, minu jaoks oli koridor vahepeal ikka päris kole. Tegime omalt poolt parima, et inimesed tunneksid end võimalikult mugavalt. ”

Mustvee renoveeritud kultuurikeskus on maakonnas tuntud hea peopaigana. Kui pidu läbi saab, on võimalik end hotellis välja magada ja seejärel koju sõita. Hotell on kultuurikeskusele lähedal, tuleb ainult üle tänava jalutada.

Riina Pajula kinnitusel on paljud, kes kohvikus näiteks sünnipäevapidu peavad, küsinud, kas samas majas pole ööbimisvõimalust. Varem tuli inimestele ära öelda, nüüd on magamistoad peagi olemas.

Jõgevamaa koostöökoja tegevjuht Aive Tamm ütles, et Mustvee ja kogu piirkonna jaoks on väga oluline sellise majutuskoha valmimine, mis mahutab vähemalt bussitäie rahvast ja pakub täisteenindust. “Peipsi piirkonna turismipotentsiaal on nii Eestis kui lähinaabrite juures hästi tuntud, siiani ei ole olnud aga võimalust külalisi Mustvee piirkonnas kvaliteetselt majutada. On küll mitmeid häid majutuskohti, uues hotellis saab aga ka süüa.  

Hotelli valmimisega on Mustveel võimalik saada väga omanäoliseks konverentsikeskuseks. Suuremateks ettevõtmisteks sobivad kultuurimajad Mustvees ja Raja külas asuvad ju hotellile väga lähedal. Samuti pakuvad teised piirkonna arendused häid võimalusi konverentsil osalejate tegevust mitmekesistada.”

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus