Mobiilne noorsootöö jõudis Kassinurme

Juunis kohtus Laidi Grauen Kassinurme noortega, kus sarnaselt Siimustile viidi läbi mobiilse noorsootöö mäng. Suve jooksul tehakse mängides Jõgeva vallale ring peale.

“Juulis teeme noorsootöö mängu kahel korral Kuremaa ja Laiuse noortega, augustis kahel korral Vaimastvere ja Jõgeva aleviku noortega. Iga mäng on omanäoline ja kordumatu, sest kõik sõltub kohale tulnud noortest, juhendajatest ja piirkonna võimalustest. Sügisel toimub sama mäng ka Jõgeva linnas,” rääkis Siimusti noorsootöötaja Laidi Grauen.

Kassinurmes oli osalejaid 14

Laidi sõnul võttis Kassinurmes mängust osa 14 toredat noort. “See on küla mõttes peaaegu kõik. Küla, kus on kümmekond suitsu, mõis, park, muuseum ja korralik külaplats, elab. Koju sõites otsustasin, et siia tulen ma kindlasti tagasi,” kinnitas Laidi rõõmsalt.

Kassinurme külas ei olnud ta kunagi käinud. Kevadistel riigikogu valimistel komisjonilaua taga töötades tutvus Laidi kohaliku aktiivse elaniku Terje Ahiga. “Sealsamas tegime suveks plaanid ja vahetasime kontaktid. Nüüd, kui oli aeg mobiilse noorsootöö jaoks, võtsin Terjega uuesti ühendust. Ta tegi mulle küla peal ringsõidu ja viis mind kokku külavanem Antonina Vahiga. Mulle meeldib väga selle väikese küla tugev kogukond ja koostöövalmidus. Mõne hetkega olid üles leitud kohad, kus püsti panna kontrollpunktid,” rääkis Laidi Grauen.

Kohe leiti ka noortele töö

Töökasvatuseks leidis Antonina kohe võimaluse. Külaplatsi katusealuse kandepostid vajasid väljavahetamist ja selleks pidid noored neli uut auku kaevama. Sisekaitseakadeemia kadett Karl-Johan Kaarepere tegi erinoorsootöö punktis 7–13aastastele liiklusohutuse alast ennetustööd. Tema jaoks oli see esimene sellelaadne kogemus. Kõige raskem on teavitamise juures see, et väikestele lastele tuleb harjumatult lihtsas keeles asju selgitada.

Karl-Johan on Siimusti noormees, kes käis “noortekas” aktiivselt gümnaasiumi ajal. “Sellel ajal tagas noortekeskuses korra algaja noorsootöötaja (Laidi), kes täna vaatab politseivormis korravalvurile uhkusega alt üles,” rääkis Siimusti noorsootöötaja imetlevalt oma endist kasvandikku jälgides.

Teavitamise ja nõustamise punktis andis noortele nõu Rajaleidja karjääriinfo spetsialist Ingrid Stamm. Siimusti noor Karoliine Tiik juhtis noortekeskuse kunstiringi, kus osalejad pidid guaššvärvidega maalima mitmetähenduslikke sõnu, nagu näiteks “tee”. Idee oli tema välja pakutud. Siimustist pärit Triin Kõõra aitas Karoliinet ja Desireed vastavalt võimalustele mõlemas punktis. Juba neli aastat Rootsis elav Desiree Kadak tutvustas Kassinurme noortele rahvusvahelise noorsootöö punktis Eesti ja Rootsi sarnasusi ja erinevusi.

Lulli lüüa peab ka oskama

Noorte tervistava ja arendava puhkuse ülesanded nii lullilöömises kui ka telgi püstitamises ja kokkupakkimises andis Silva Lill. Lullilöömine on samuti keeruline tegevus, mida tuleb õppida. “Meie harjutasime seda nii, et pidime lööma jalaga ühest platsi otsast teise patja, millele oli peale kirjutatud LULL,” rääkis noorsootöötaja muiates.

Viimases punktis aitas Laidi kohalikel noortel täita projektitaotlust ning viis läbi Kassinurme noorte rahuloluküsitluse.

Mobiilse noorsootöö projekti toetavad Euroopa Majanduspiirkond, haridus- ja teadusministeerium, justiitsministeerium, sotsiaalministeerium, Eesti Noorsootöö Keskus, Eesti ANK ja Jõgeva vallavalitsus.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus