Lootus kaotas tabelijuhile

Eesti saalihoki meistrivõistluste esiliigaturniiri teise ringi mängus kaotas SHK Jõgeva Lootus laupäeval Tartus liidrikohal olevale Sparta Team Automaailm III meeskonnale 3:5 (0:2, 1:3, 2:0).

Kohtumine algas edukamalt pealinlastele, kes juhtisid 27. minutiks juba 5:0. Kolm väravat viskas Vladimir Kratško. Veebruari algul MM-valikturniiril Eesti koondise väravat kaitsnud Rainer Kalde ja raske põlvevigastuse tõttu selle hooaja vahele jätnud Raul Kivi juhendamisel mänginud Jõgeva saalihoki tulevikulootustest ning endistest tippudest koosnev meeskond avas skoori 30. minutil, kui Mario Paulus saatis Sparta väravasse Kristo Voitki söödust tulnud palli.

Otsustaval kolmandikul kuulus initsiatiiv jõgevalastele, kuid Sparta suutis kättevõidetud eduseisu hoida. Pealinlaste väravavaht Kristen Kurval tegi viimase 15 mänguminuti jooksul 12 õnnestunud tõrjet, kohtumise jooksul kokku 16 pealeviset tõrjunud Lootuse puurivaht Ingmar Huononen pidi otsustaval perioodil mängu sekkuma vaid kolmel korral. Jõgevalaste teise värava viskas 43. minutil Kaido Ingver Alari Pagi söödust, kolmas tabamus sündis minut hiljem Nikolai Roobi ja Janno Laansalu koostöös.

Sparta III meeskonnal on liidrina 17 punkti, võrdselt 12 punktiga järgnevad Viimsi Kepp, Jõgeva Lootus ja Ääsmäe. Vaid punkt vähem on kirjas Tartu Tornaadol, esiliiga nelja poolfinalisti hulka pääsemise lootus pole veel kadunud ka 9 punktiga kuuendal kohal oleval Bändidosel. Spartal ja Tornaadol on pidamata veel üks, Lootusel, Ääsmäel ja Bändidosel kaks ning Viimsil kolm kohtumist.

Pühapäeval kell 15 läheb Jõgeva Lootus Virtuse spordihoones vastamisi Ääsmäega.