Kiiruisutajad avaetapil punktikohale ei jõudnud

Hollandis Heerenveenis tehti nädalavahetusel algust kiiruisutamise MK-sarjaga. Marten Liiv ja Saskia Alusalu Pyeongchangi olümpiamängudele kvalifitseerumiseks vajalikke MK-punkte avaetapil ei teeninud.

Reedel kavas olnud ühisstardiga sõitudes pääses poolfinaalist finaali kaheksa paremat. Saskia Alusalu sai 17 uisutaja seas 15. koha, viimaseid MK-punkte andnud 12. kohast jäi teda grupifinišis lahutama 87 sajandikku. Marten Liiv sai poolfinaalis 24 startinu seas 21. koha.

Laupäeval kavas olnud 1500 meetri distantsil ebaõnnestusid mõlema eestlase sõidud. Saskia Alusalu läbis B-divisjonis poolteist kilomeetrit ajaga 2.06,20 (isiklik rekord 2.02,44), mis jättis ta 22 osaleja seas viimasele kohale. MK-punktidest jäi Alusalu 6,26 sekundi kaugusele. Marten Liiv lõpetas isiklikust rekordist 5,77 ja MK-punktidest 6,99 sekundit aeglasemalt, lõpuaeg 1.54,57 andis talle 35 osavõtja seas 33. koha.

Marten Liiv tegi Heerenveenis kõige parema stardi pühapäeval kavas olnud 1000 meetri distantsil, kus 1.10,92 andis talle B-divisjonis 35 osaleja seas 22. koha. Tänavu oktoobrikuus sellel distantsil Eesti rekordi 1.10,51ni viinud adaverelane jäi tihedas konkurentsis üheksanda koha saanud ja viimase MK-punkti teeninud korealasele Jang Won-Hoonile alla 0,53 sekundiga.

Saskia Alusalu võistles pühapäeval 3000 meetri distantsil, kus lõpetas ajaga 4.17,06 (isiklik rekord 4.13,82). B-divisjonis 33 uisutaja seas 23. koha saanud adaverelane jäi MK-punktidest 6,07 sekundi kaugusele. MK-sari jätkub juba sel nädalavahetusel Norras Stavangeris.