Kiigemetsa kool naasis eriolümpialt kolme medaliga

Otepääl, Tehvandi spordikeskuses toimunud Euroopa eriolümpia murdmaasuusatamise võistlustel võitsid kolm medalit Kiigemetsa kooli õpilased.

Võistlusel osales 11 riiki 129 võistlejaga. Eriolümpia Eesti Ühenduse spordidirektori Siret Kurki sõnul oli 28 eriolümpia tegevusaasta jooksul esimene kord, kus osalejaid oli nii paljudest Euroopa riikidest. Lisaks Eestile osalesid Otepääl eriolümpial sportlased Lätist, Leedust, Poolast, Saksamaalt, Soomest, Taanist, Sloveeniast Šveitsist, Itaaliast, Ukrainast. Eriolümpia egiidi all võistlesid intellektipuudega sportlased. Eestist lõid eriolümpial kaasa sellesse võistlussüsteemi kuuluvad asutused, koolid ja hooldekodud. Esimesel päeval toimusid eelvõistlused, mille tulemuste järgi jagati võistlejad võrdsetesse divisjonidesse. Teisel päeval toimusid juba põhivõistlused individuaaldistantsidel ning viidi läbi ka teatevõistlus.

Kiigemetsa kooli võistlejatest saavutas Janeli Teas 500 m murdmaasuusatamises hõbemedali, Karolyna Prohorenko 1 km distantsil kuldmedali ning Remi Kasuk  võitis  sama pikal võistlusmaal hõbemedali. Lisaks võisteldi veel 100meetrisel ja 3 kilomeetri pikkusel rajal. Teatesuusatamises saavutas  Kiigemetsa kooli segavõistkond neljanda koha. Võistluste avamisel osalesid Eesti Politsei- ja Piirivalveameti esindajad. Tõrvikutega teatejooksus tegi kaasa 50 politseinikku Eestist ja kümmekond Lätist. Otepääl teoks saanud eriolümpia avamisel viibis sotsiaalkaitseminister Kaia Iva ja võistluste lõpetamisel osalesid ka peaminister Jüri Ratas ning kultuuriminister Indrek Saar. Kohal oli ka eriolümpia patroon Hannes Hermaküla.