Jõgevamaa oli kergejõustiku meistrivõistlustel edukas

Möödunud laupäeval, 8. septembril toimusid Rakveres Eestimaa Spordiliidu Jõud meistrivõistlused kergejõustikus. Koondmeeskonnana esindasid Jõgevamaad spordiklubi Põltsamaa ja Jõgeva kergejõustikuklubi Harta, kes saavutasid maakondlikus paremusjärjestuses 684 punktiga kolmanda koha.

Esimese koha saanud Valgamaale jäädi alla 125 punktiga, kuid mitmetel aladel saadi medaleid ja diplomeid ning püstitati uusi isiklikke rekordeid. Jõgeva kergejõustikuklubi Harta treeneri Piret Kolli arvates läks üsnagi hästi: „Praegu on suvehooaja lõpuvõistlused. See on selline tore võistlus, et keegi eraldi selleks valmistunud ei ole, aga läks päris hästi.” Põltsamaa spordikooli treeneri Lea Vilmsi sõnul läks mõnel hästi ja mõnel natukene halvemini, kuid kõik andsid oma võimetekohase panuse võistkonna tulemusse.

Eestimaa Spordiliidu Jõud kergejõustiku meistrivõistlustel püstitasid isikliku rekordi Rait Väär kaugushüppes tulemusega 6.88, saavutades esimese koha, U18 5kg kuulitõukes Andrias Adamson tulemusega 13.44, U16 poiste kaugushüppes Roger Saar tulemusega 5.32 ja U16 poiste kettaheites Andre Jalajas tulemusega 32.97 ning tüdrukute U16 400g odaviskes Marii Maria Alund lõpptulemusega 33.60, millega saavutas teise koha.

Meeste 100 m jooksu „pani kinni“ Rait Väär. Siimon Härm läbis sama distantsi, jäädes kolmandaks. Siimon kogus punkte ka meeste 400 m jooksul, jäädes kahe sekundiga alla Ida-Virumaa jooksjale. Kuigi kõrgushüppes said Siimon ja Rait mõlemad tulemuseks 1.80, pidi Siimon tunnistama koondisekaaslase paremust, jäädes Rait Vääri järel neljandaks. Sama vanuserühma naistest noppisid esimesi kohti Liisbeth Kallis kaugushüppes ja Anette Leppik odaviskes.

U18 vanuserühmas näitas Jõgevamaa meeskonnas poiste seas oma paremust Andrias Adamson, kes saavutas kuulitõukes teise koha, ja Perty Pükkenen, kelle odaviske tulemus 39.41 viis ta kolmandale kohale. Sama vanuserühma tüdrukutest näitas häid tulemusi Kärtyn Kaljusalu, kes sai 800 m jooksus esimese ja kuulitõukes kolmanda koha. 800 m jooksus kaotas Teele Olgo Kärtyn Kaljusalule 12 sekundiga, jäädes kolmandaks. Tüdrukute kõrgushüppes saavutas Kadi-Liis Viiar kõrgusega 1.50 kolmanda koha.

U16 poiste odaviskes tuli Andre Jalajas teisele ja kettaheites neljandale kohale, Roger Saar jäi kõrgushüppes tulemusega 1.45 kolmandaks. Tüdrukute arvestuses saavutas Marii Maria Alund teise koha odaviskes ja kõrgushüppes kolmanda koha. Elisabet Hein jäi Alundi järel kõrgushüppes neljandale kohale tulemusega 1.25.

Ka Jõgevamaa veteranid jõudsid poodiumile ja näitasid ilusaid tulemusi kergejõustiku meistrivõistlusel, nimelt saavutas Hardi Perk teise koha meesveteranide 7.26 kg kuulitõukes tulemusega 11.40 ja kolmanda koha 800 g odaviskes tulemusega 36.65. Naisveteranidest särasid Kaily Moones 800 m jooksus, saades ajaga 3.22,41 teise koha, Älis Eespäev saavutas 1kg veteranide kettaheites kolmanda koha tulemusega 21.92 ja Lilia Viderspan tuli tulemusega 1.15 kõrgushüppes teisele kohale.

4×100 teatejooksus saavutasid Jõgevamaa võistkonna naised koosseisus Elisabet Hein, Liisbeth Kallis, Kärtyn Kaljusalu ja Kadi-Liis Viiar teise koha tulemusega 54.68, edestades Viljandimaad pea kahe sekundiga. Lea Vilmsi sõnul poistel nii hästi viimases vahetuses ei õnnestunud. „Põltsamaa treeningutingimused võiksid paraneda, ehk saame siis teatejooksu ka ükskord korda. Teatejooksu tuleb ikkagi harjutada staadionil, seda ei saa pargi all teha,” märkis Vilms.