Jõgevamaa kultuuritegijad omandasid kogemusi Türi kultuurikeskuses

Jõgevamaa kultuuritöötajatel on silmaringi avardamiseks ja kogemuste omandamiseks tavaks viia info- ja koolituspäevi läbi  ka kodumaakonnast kaugemal. Nii sai teoks ka seminar Türi kultuurikeskuses, kus saadi teavet meeskonnatöö korraldamisest ja motiveerimisest.

Jõgeva maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna kultuuritöö peaspetsialist Tiina Tegelmann nimetas sõitu Türile loogiliseks järjeks Jõgevamaa ja Järvamaa kultuurirahva varasemale koostööle. “Esimene sisulisem projekt selles valdkonnas oli Jõgeva kultuurikeskuses peetud kahe maakonna kultuurikonverents. Septembris käisid aga maakonna kultuuritegijad  Järvamaal mitmepäevasel õppereisil. Mitmekülgselt hariv ekskursioon andis tõuke Türile minna ja veelkord kinnitust saada, et sisulise töö raamistik kultuuritöös on naabermaakonades sama, kuid väikeste lisaväärtustega,” lausus ta.

Vabatahtlike entusiasm

Jõgevamaalased kohtusid Türi vallavalitsuse kultuuri- ja haridusosakonna kultuuri- ja avalike suhtete spetsialisti Reinika Tatteri, Türi kultuurikeskuse struktuuriüksuse kultuurispetsialisti Katrin Soometsa ning tehnikajuhi Siim Tõnissoniga. “Mõttevahetustel oli kõneaineks sündmuste korraldamiseks vajalike meeskondade loomine ja töölerakendamine kui motiveeritud tegevus. Türil on kultuurielu edendamisse kaasatud silmapaistavalt palju vabatahtlikke. Nende hulgas on ettevõtjaid, mittetulundusühingute esindajaid, inimesi mitmetest põlvkondadest. Eriti entusiastlik on ühistegevus Türi kevadepealinnaks kuulutamise ja lillelaada ettevalmistamisel ja läbiviimisel. Vabatahtlikke tunnustatakse au- ja tänukirjadega ja heade sõnadega. Esmatähtis on aga paljudele hingekosutav tunne, et kodukandi heaks on midagi meeldivat ja kasulikku korda saadetud,” ütles Tiina Tegelmann.

Meisterdati jõulukaunistusi

Türi kultuurikeskuse kunstniku Ülle Kuldkepi juhendamisel harjutati ka käelist tegevust, mis oli peamiselt jõuluteemaline. “Olen õppinud lilleseadet ja ühtlasi jõulukaunistuste valmistamist Kameelia lillekoolis ja mitmetel Priit Pressi korraldatud koolitustel. Türil oli selles valdkonnas aga mõndagi huvitavat ja kasulikku juurde õppida. Meisterdasime lillemotiividega kaunistatud kuusekuule, veinipudelikorkidest jõulupuud ja mitmesuguseid pühadekaarte. Mina tegin käbidega kaetud jõulupärga, mille kaunistamiseks kasutasin siidpaelu ja jõuluehteid. Jõulupärja tegemisel saab kogeda meeskonnatööd, sest on võimalik tööd planeerida, välja arvestada materjali hulk, tööde järjekord,” jagas muljeid Jõgevamaa rahvakultuurispetsialist Pille Tutt. Ta kaunistab igal aastal adevendiaja alguseks ka Sadala rahvamaja.

Teemaks ka meediakajastus  

Tiina Tegelmanni sõnul otsustati uuel aastal jätkata Jõgevamaa ja Järvamaa kultuuritöötajate ühiskoolituste korraldamisega. “Türil, kuhu paigaldati omal ajal esimene Eesti raadiomast ja kus paikneb ringhäälingumuuseum, oli arutlusel ka kultuurisündmuste kajastamine rahvustelevisioonis ja -raadios. Järvamaalased on uhked ERRi Kesk-Eesti korresponendi Olev Kengi üle, kes kajastab paljusid piirkonna kultuurisündmusi Eesti Televisioonis ja Vikeraadios. Kuigi anname oma ettevõtmistest pidevalt märku meie maakonda kureerivatele Tartu tele- ja raadioajakirjanikele, pole Jõgevamaa kultuurimaastikul toimuv rahvusringhäälingus kuigi põhjaliku kajastamist leidnud,” nentis Tegelmann.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus