Jõgeval selgusid noorte kergejõustikumeistrid

Möödunud nädalal peeti Jõgeval maakonna noorte meistrivõistlused kergejõustikus.

A-klassis (sündinud 2000. ja 2001. aastal) tulid noormeestest kahekordseteks meistriteks Mattias Säärits (Jõgeva PK) ja Märtin Jõe (Põltsamaa ÜG), neidudest võitis neli meistrikulda Kadi-Liis Viiar (Jõgeva PK), kolmekordseks meistriks pärjati Anette Leppik (Põltsamaa ÜG).

A-klassi parima tulemuse eest hoolitses 16aastane Jõgeva põhikooli õpilane Marcus Mardimäe, kes lõpetas 100 meetri jooksu finaali ajaga 11,3 sekundit. Nädal varem Rakveres koolispordiliidu võistlustel sama distantsi 12,08ga läbinud Jõgeva SK Noorus-96 noorte jalgpallimeeskonna kapten edestas teise koha saanud Märtin Jõed 0,7 ning kolmandana lõpetanud Andrias Adamsoni (Jõgeva PK) ühe sekundiga. Eesti A-klassi tänavuse hooaja edetabelit juhib Taaniel Kraavi, kes on selle distantsi läbinud 11,53ga.

Mattias Säärits tuli maakonna meistriks 400 ja 1500 meetri jooksus (ajad 57,6 ja 4.51,2). Lühemal distantsil edestas Säärits Tauri Kaasikut (Palamuse G) 0,7 sekundiga, pikemal jooksudistantsil kaotas teise koha saanud Markus Orav (Põltsamaa ÜG) võitjale 2,2 sekundiga.

Märtin Jõe võidutses kaugushüppes (5.48) ja kettaheites (25.76). Kaugushüppes juhtis kuni viimase vooruni Andrias Adamson, kuid viimase hüppega möödus Jõe temast kahe sentimeetriga.

Esikohata Andrias Adamson siiski ei jäänud, talle tõi 11.30 võidu kuulitõukes. Kõrgushüppes oli 1.65ga parim Breit Pross (Torma PK), odaviskes võidutses 42,74ga Petry Pükkenen (Jõgeva PK).

Kadi-Liis Viiar tuli maakonna noortemeistriks 100 meetri jooksus (13,2), 400 meetri jooksus (1.03,7), kõrgushüppes (1.55) ja kaugushüppes (4.75).

Anette Leppik oli parim kuulitõukes (9.93), kettaheites (23.69) ja odaviskes (39.97). Kuulitõukes pidi Leppiku 25sentimeetrilist paremust tunnistama ka maailma ja Euroopa sumovõistlustel silma paistnud Kai Pähkel (Põltsamaa ÜG).

Neidude 800 meetri jooksus võtsid kaksikvõidu kaksikõed Britta ja Birgit Kasela (Jõgeva PK). Britta Kasela lõpuaeg 2.31,7 on A-klassi Eesti hooaja edetabelis Lisette Ploomipuu 2.29,78 järel teine, Birgit Kaselale teise koha toonud 2.34,8 on samas edetabelis kolmas.