Jõgeva vallas vahetus esmaspäeva õhtuks koalitsioon

Jõgeva vallas alustasid esmaspäeva hommikul koalitsiooni moodustamiseks läbirääkimisi volikogusse valitud Keskerakonna, Isamaa ja Res Publica Liidu, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindajad, õhtuks olid aga koalitsioonilepingu sõlminud Keskerakonna, Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esindajad.


“Keskerakonna, Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku erakonna koalitsioon sündis aga põhjusel, et selles kiitsid heaks enamik kaheksast liikmest, kes valiti vallavolikogusse Keskerakonna valimisnimekirjas,” ütles Aare Olgo.

“Koalitsioon luuakse tugevatest erakondadest. Nende hulgas on üleriigilisel tasemel nii koalitsioonierakonnad kui ka opositsioonierakond,” lausus Keskerakonna valimisnimekirjas volikogusse valitud Peep Põdder.

“Uus koalitsioon arvestab Jõgeva valla kõigi piirkondade ja nende elanike huvidega,” märkis läbirääkimistel osalenud Reformierakonna liige Viktor Svjatõsev.

“Vallas on esmatähtis paikkonna probleemidega tegelemine. Loodetavasti tagab sõlmitud koalitsioonileping ka tasakaalustatud meeskonnatöö,” lisas sotsiaaldemokraatide esindaja Mati Kepp.

Koalitsioonilepingu põhjal kuulub Jõgeva vallavanema ameti koht Keskerakonnale, volikogu esimehe koht Reformierakonnale, iga erakond saab ka ühe abivallavanema koha.

Uus Jõgeva hoiab sidet valijatega

Sotsiaaldemokraatide nimekirjas mandaadi saanud senine Torma vallavanem Triin Pärsim lisas, et koalitsiooni moodustavatel erakondadel on päris suur ühisosa erinevates valdkondades, olgu nendeks näiteks teed, haridusasutused, kodanikualgatus.

Valimisliidu Uus Jõgeva eestvedaja Tiit Lääne sõnul tõestasid valimised, et valimisliidul on üsna palju toetajaid ja mõttekaaslasi. “Volikogusse said inimesed, kes on pikaajaliselt panustanud paikkonna ellu nii oma töö, kodanikualgatuse kui hobidega. Peame oluliseks vallavolikogus oma valijate huvide eest seista,” lausus ta.

Reformierakonna valimisnimekirja esinumber Jõgeva vallas, senine Jõgeva linnapea, Raivo Meitus ütles, et valimistel loodeti vähemalt seitset mandaati, kui seekord saadi kuus. “Usun, et volikokku said väärikad kandidaadid, kes nägid selle nimel ka vaeva ja kellel oli sõnum oma piirkonna inimestele.

Jõgeva vallavolikogusse mandaadi saanud EKRE liige Raivo Põldaru märkis, et tulemusega, kus nad said kaks kohta Jõgeva ja kaks Põltsamaa vallavolikogusse, võib rahule jääda.

Keskerakonnal võimuliidus kaheksa, Reformierakonnal kuus, Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal kaks kohta.

Margus Möldri tegi rekordtulemuse

Tänavuste kohalike volikogude valimiste üheks võitjaks Jõgevamaal võib pidada Põltsamaa vallavolikogusse kandideerinud Sotsiaaldemokraatliku erakonna nimekirja esinumbrit Margus Möldrit, kes kogus valimistel 498 häält. “Isiklik suur häältesaak oli mulle positiivseks üllatuseks. Ka seitse kohta volikogus langes minu prognoosiga kokku. Edu taga on meeskond, kes töötas selle nimel, et esinumber saaks hea tulemuse. Paljud meie nimekirjast tegid mulle palju suuremat kampaaniat, kui endale. Erakonna ja tulemuse vahel ma suurt seost ei näe, pigem on kohaliku omavalitsuse valimistel oluline valitavate taust, mitte erakond. Meie nimekirjas olid ülekaalus erakonda mittekuuluvad inimesed, kes hoiavad kokku ja on just seepärast tugevad,” lausus ta.

“Inimesed ootavad “suuri asju”, mis lööks piirkonnas elu käima ja mida saab teha ainult eraettevõtete vedamisel ja omavalitsuse toetamisel. Eks see olegi kõige keerulisem, kuidas erakapitali piirkonda meelitada ja seeläbi piirkond särama panna. Meie lubadustest mahtusid inimeste esikolmikusse igapäevast elu puudutavad küsimused, mis seotud just kulutustega nagu seda on näiteks toimetulek, noorte huviharidus ning lasteaia kohamaksud. Palju toodi välja erakätes olevate hoonete heakorra teemat, mille lahendamiseks oodatakse konkreetseid samme, ja kergliiklusteede arendamist.”

Möldri märkis, et koalitsiooniläbirääkimised algasid Põltsamaa vallas kohe pärast valimistulemuste väljakuulutamist. “Esmaspäeval kohtusime mitme erakonna esindajatega.”

Senises ametis Puurmani vallavanemana töötab Margus Möldri kuni uue Põltsamaa vallavanema valimiseni. “Asutusena eksisteerib Puurmani vallavalitsus aasta lõpuni,” lisas omavalitsusjuht.

Valimised võitis Põltsamaa vallas valimisliit Ühine Põltsamaa. “Kõigepealt tänusõnad meie valijatele. Iga valimisliidu nimekirjas kandideerinu on oma tööga näidanud, et Põltsamaa piirkonnas toimuv läheb meile korda ning seda märkas ka valija. Valimisliidu nimekirjas kandideeris inimesi igast piirkonnast ning paljudelt elualadelt ning arvan, et see oli meie edu põhjus,” ütles valimisliidu vallavanemakandidaat, kes sai valimistel isikumandaadi.

Reet Alevi sõnul on Põltsamaa vallas juba alustatud koalitsiooniläbirääkimisi, kuid pakkumistest ja koostööst on vara rääkida. “Esmatähtsaks peame töövõimelise vallavolikogu käivitamist ning asumist ühinenud omavalitsuse igapäevaelu korraldama,” ütles Alev. Oma valimisedu põhjuseks peab Reet Alev head meeskonnatööd.

Esindatud viies endises vallas

Mustvee vallas kohalike omavalitsuste valimised võitnud valimisliidu Uus Laine esindaja Ülle Rosin nimetas edu põhjuseks kogemusi erinevate eluvaldkondadega tegelemisel paikkonnas.

Kasepää vallast Mustvee vallavolikogusse valitud ettevõtja Ülle Rosina sõnul on mitmed selles valimisnimekirjas kandideerijad kuulunud juba mitmendat koosseisu vallavolikogudesse. “Hea tulemuse tagas ka põhjalik suhtlemine paikkonna elanikega ja plaanide aus ja avameelne selgitamine,” tõdes Rosin. “Läbirääkimised koalitsiooni loomiseks algasid Mustvee vallas kava kohaselt esmaspäeval,” lisas ta.

“Ma ei pea valmisliidu Uus Laine võitu üllatuseks, pigem on see loogiline tulemus. Valimisliit oli esindatud viies omavalitsuses. See liit koosnes nii Isamaa ja Res Publica Liidu esindajatest kui ka parteitutest inimestest. Eks valimliidu loomisel on oma osa ka ettevõtja Paul Kärbergil,” märkis sotside nimekirja kuulunud Jüri Morozov.

“Sotsiaaldemokraadid on rahul viie mandaadiga. Olime Mustvee vallas oma nimekirjaga väljas kolmes, mitte kõigis viies ühinenud omavalitsuses,” lisas Morozov.

“Neli mandaati uude vallavolikogusse on üsna hea tulemus ja annab lootuse kutse saamiseks koalitsiooniläbirääkimistele,” ütles Keskerakonna Mustvee osakonna esimees Heiki Post. Keskerakondlastest kogusid märkimisväärse arvu hääli senine Mustvee linnapea Max Kaur ja Anatoli Bõstrov.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus