Jõgeva tüdruk tegi omavalitsuste suvemängudel ilma

Möödunud nädalavahetusel kogunesid Haapsalu spordikeskusesse Eesti omavalitsuste sportlased, et võistelda seekordsetel suvemängudel nii linnade, valdade kui ka maakondade arvestuses.

43. suvemängud läksid Jõgeva spordikeskuse juhataja Priit Toru sõnul nii, nagu arvatigi. Kõrgeim koht tuli 800 meetri jooksus, kui tüdrukute A-vanuseklassis tõi maakonda võidu Jõgeva valla sportlane Kärtyn Kaljusalu ajaga 2.30,36. Kaljusalu näitas head vormi ka tütarlaste A-vanuseklassi 1500 meetri jooksus, saades tulemusega 5.37,24 neljanda koha.

Endine Jõgeva maakonna parim kümnevõistleja Kristjan Rosenberg, kes nüüd esindab Tartu valda, võitis 100 meetri jooksu hea ajaga 10,79 ning noppis teise koha kaugushüppes tulemusega 6.97. Põltsamaa sportlane Arvo Kesküla pälvis meesveteranide teises vanuseklassis 46.30-ga esikoha. Napilt jäi esikolmikust välja Jõgeva valla eest võistelnud Liisbeth Kallis, kes oli naiste kaugushüppes 5.37-ga neljas. Naisveteranide II vanuseklassis saavutas Maiu Veltbach 5. koha nii 100 kui ka 400 m jooksus.

Toru hinnangul jäi Jõgeval puudu pallivõistkondadest, mida omavalitsuste suvemängudele välja ei pandudki. „See tase mängudel on tugev, seal on Eesti paremik koos ja seega on keeruline suurtele omavalitsustele vastu saada, kui meil pole võistkondi, kes kuskil liigas mängiksid,“ selgitas Toru, kes paneb südamele, et võistlejad ja spordisõbrad oleksid ise aktiivsed ja näitaksid üles, et soovivad võistlustel osaleda.

„See on tohutu töö spordijuhtidele kõiki eraldi kutsuda. Inimesed võiksid ise aktiivsed olla ja huvi üles näidata, sest infot jagatakse kogu aeg,“ sõnas Toru.

Olgugi et näiteks mälumängus pälvis Jõgeva vald viimase koha, Toru seda negatiivseks ei pea. „Me tegime selles mõttes ära, et kui juba osaled, siis punktid saab sealt ikka kätte,“ selgitas Toru. Mälumängus, kus tegi kaasa 31 võistkonda, saavutas Põltsamaa nelik 9. koha 66 punktiga. Konkurentsi tihedust näitab seegi, et teisele kohale kaotati vaid kolme punktiga.

„Me ei lootnudki esikolmiku kohta, andsime lihtsalt võimaluse osaleda. Ühtedel mängudel õnnestub rohkem osalejaid välja panna, teistel mängudel vähem. Seekord läks nii. Spordijuhid on kõigile osalejatele väga tänulikud,“ kiitis Toru.

Jõgeva sportlased olid edukad ka köieveos, kus saadi auväärt viies koht. Discgolfis võeti 10. koht, petangi arvestuses 25. koht ning jalgrattakrossis 19. koht. Juhtide mitmevõistluses tegi Jõgevamaalt ainsana kaasa Põltsamaa abivallavanem Karro Külanurm. Kokku osales Haapsalus omavalitsuste suvemängudel üle 1700 sportlase.