Jõgeva SK Noorus-96 teises liigas teisel kohal

Eesti jalgpallimeistrivõistluste teise liiga põhja/ida piirkonna turniiri kahekümnenda vooru mängus võitis Jõgeva SK Noorus-96 koduväljakul kindlalt 6:2 Maardu Unitedʼi ning kerkis liigatabelis teisele kohale.

Laupäeval Jõgeva aleviku staadionil peetud kohtumise avapoolaeg lõppes 1:1 viigiga. Avavärava lõi Tauno Anvelt 19. minutil, kümne mehega Jõgevale tulnud maardulased viigistasid üheksa minutit hiljem Denis Pavlovi tabamusest. Aktiivselt rünnanud võõrustajatel oli avapoolajal ka ebaõnne, kolmel korral tabasid nende pealelöögid väravaposti.

Ka teine poolaeg algas Noorus-96-le edukamalt, 55. minutil viis oma tänavuse esimese värava löönud Lauri-Robert Indus kodumeeskonna 2:1 juhtima. Jõgevalaste eduseis püsis seekord kümme minutit. 65. minutil nägi väljakukohtunik Andrus Õun Jõgeva meeskonna karistusalas reeglite rikkumist ning määras 11 meetri karistuslöögi, mille realiseeris Denis Pavlov.

Rohkemaks vähemuses mänginud külalistel siiski jaksu ei olnud ning mängu viimased paarkümmend minutit kuulusid selgelt võõrustajatele.

Kuus minutit pärast Maardu viigiväravat teenisid penalti ka jõgevalased, kui Unitedʼi kaitsja Jevgeni Afonin niitis karistusalas maha Margo Parkala. 11 meetri karistuslöögi realiseeris kindlalt Kaarel Põldma. Veel kuus minutit hiljem viis oma tänavuse neljanda värava löönud Targo Parkala kodumeeskonna 4:2 ette, hea eeltöö tegi vaid kolm minutit varem vahetusest sekkunud Jõgeva jalgpalli raudvara, tänavu kevadel 55aastaseks saanud Eduard Lehtmets.

Kohtumise lõpuminutitel saatsid jõgevalased Maardu väravasse veel kaks palli. 87. minutil oli taas täpne Kaarel Põldma pealelöök, kolm minutit hiljem kasvatas oma väravaarvet ka Andro Lepp. Lepale oli see selle hooaja seitsmendaks väravaks, Põldma kaks tabamust viisid ta aga 19 kohtumises löödud 22 väravaga taas teise liiga resultatiivsustabeli tippu.

Turniiritabelis kaheteistkümnendal kohal olev Maardu United lõpetas kohtumise üheksakesi, sest 88. minutil teenis oma teise kollase kaardi Andro Lepa rünnaku tahtliku veaga lõpetanud Maksim Meštšerjakov.

Jõgeva linna esindusvõistkonna lähematest konkurentidest kasvatasid kahekümnendas voorus oma võiduarvet ka Tallinna JK Legion, Tartu FC Merkuur ja Tallinna FC Levadia III, seni teisel kohal olnud Võru FC Helios viigistas aga Tallinna JK-ga Piraaja.

Legionil on kuus vooru enne meistrivõistluste lõppu tabelis 45 punkti. Kahekümnest mängust kolmteist võitnud ja kaks viigistanud Noorus-96 on kogunud 41 punkti, võrdselt 39 punktiga järgnevad Helios ja Merkuur. Levadial on 36 punkti, esikuuiku lõpetab 33 punktiga Lasnamäe FC Ajax.

Pühapäeval kohtub Noorus-96 Jõhvi linnastaadionil turniiritabeli punase laterna, Kohtla-Järve JK Järve II meeskonnaga, keda kevadringis koduväljakul võideti 3:0.

U17 vanuseklassi meistrivõistluste esiliigaturniiril osalev Jõgeva SK Noorus-96 järelkasvumeeskond on tänavu kümnest kohtumisest võitnud kolm, üheksa punktiga ollakse turniiritabelis kümne võistkonna konkurentsis seitsmendal kohal. Kuue väravaga on meeskonna edukaim Kristjan Rumm, Roman Andrejevil on kirjas neli ja Kirill Matiitšinil kolm tabamust.