Jõgeva rahvajooksu võitsid Lamp ja Lagoda

Pühapäeval toimunud viiendal Jõgeva rahvajooksul võitis esikoha Allar Lamp, kes edestas lõpujoonel Olavi Allast ja Dmitri Aristovi. Naistest oli kiireim vaid 13aastane Luna-Aleksandra Lagoda. 9,8 km pikkusel rahvajooksul sai lõpuaja kirja 78 liikumishuvilist, raja läbis ka paarkümmend matkajat.

Hilise kevade ja märgade metsaaluste tõttu olid jooksu korraldajad sunnitud viimasel hetkel muutma varasematest aastatest tuttavat rada. Välja jäeti metsalõigud ning kogu trass kulges seekord asfaltkattega teedel.

Heades tingimustes, umbes 16 soojakraadiga toimunud jooksu algfaasis rebisid konkurentidest ette Olavi Allase ning Allar Lamp. Viimasel kilomeetril õnnestus paljukordsel Eesti keskmaajooksu meistril, Palal sporditeed alustanud Lambil konkurent kandadelt raputada.

Allar Lamp läbis 9,8 km ajaga 30 minutit ja 28,2 sekundit ning edestas teisena Virtuse spordikeskuse juures olnud finišisse jõudnud järvamaalast Olavi Allast 34,5 sekundiga. Kolmanda koha sai 2015. aastal Jõgeva rahvajooksul võidutsenud Dmitri Aristov, kes jäi Lambile alla juba minuti ja kümne sekundiga.

Kuue parema hulka jõudsid veel Andrus Lein, Taavi Kilki ja Eno Lukk, mullu soolojooksuga esikoha saanud Rauno Reinart lõpetas tänavu üheksandana.

Naistest oli võidukas viimasel aastal Eesti jooksuvõistlustel palju furoori tekitanud 13aastane Kohtla-Järve koolitüdruk Luna-Aleksandra Lagoda, kes lõpetas üldarvestuses üheteistkümnendana ajaga 35.28,1.

Kolmel esimesel Jõgeva rahvajooksul esikoha saanud Kaisa Kukk, kes on tänavu hädas olnud jalavigastusega, lõpetas Lagodast poolteist minutit hiljem. Kolmanda koha sai naistest Liina Kivi, kes jäi võitjast maha juba rohkem kui kuue minutiga.

Luna-Aleksandra Lagoda oli loomulikult kindlalt parim ka kuni 16aastaste neidude seas, samasse perre läks esikoht ka noormeeste samas vanuseklassis – kiireim oli tema noorem vend, ajaga 38.37,3 üldarvestuses 18. lõpetanud 12aastane Timur-Daniel Lagoda.

M40 vanuseklassis oli parim Andrus Lein, M50 vanuseklassis võidutses Kaido Saar ning M60 vanuseklassis Kalev Kajaste. N40 vanuseklassi parim oli Marge Türn, N50 vanuseklassis Aivi Guske ning N60 vanuseklassis Tiiu Müürsepp.