Jõgeva noormehest tehakse film

Jõgevamaa gümnaasiumis õppiva Robin Kooli karjäär arvutimängumaailmas on aastaga päris kõvasti edenenud. Nüüd, uue turniiri künnisel, otsustasid turniiri korraldajad valida Robini üheks neljast „reklaaminäost“, kellega enne võistlusi dokumentaalfilm teha. Eile ja üleeile toimusid Jõgeval filmivõtted.


Nii veetiski võtteseltskond koos Robiniga Jõgeval neljapäevase koolipäeva ja reedel sõideti ringi mööda Jõgevamaad, Robinile olulistes paikades.

Robin Kool on endale nime teinud, mängides hästi tuntud tulistamis- ja strateegiamängu Counter-Strike: Global Offensive (lühidalt CS:GO). Mäng on küll mõeldud meelelahutuseks, kuid selles korraldatakse arvukalt turniire. Võistlustel koosnevad võistkonnad viiest mängijast ja võistlused on raundipõhised. Väiksemaid neist mängitakse internetis, suuremateks tulevad paremad kohale ning mängivad avalikul võistlusel laval, tuhandete pealtvaatajate ees.

Reeglid on lihtsad. Esimene, kes saavutab teatud arvu raunde, võidab mängu. Võitmiseks on oluline hea sihtimine, tiimitöö ning taktikate loomine.

Suured turniirid on aukartust äratava auhinnafondiga. Robini ehk mängijanimega Ropzi koduklubi on Mousesports. Hetkel on see klubi paremuselt umbes viiendal kohal maailmas. Profitasemel CS:GO mängijaid on Eestis küll teisigi. Näiteks klubi, kus mängivad kaasa ka kaks tallinlast, püsib enamasti maailmas 10.-15. kohal.

Viimase aasta jooksul on Robin mänginud enda arvestuse järgi 25 turniiril üle maailma. „Iga kuu olen mänginud keskmiselt kahel turniiril. Tempo on päris kiire. Edasi-tagasi sõidud, nii et ega aega kohapeal ringi vaadata suurt ei jää,“ ütles ta ise, lisades, et ehk ainult mõne päeva saab endale lubada.

Nüüd ootab ees uus turniir, mis kannab nime FACEIT Major 2018 ja see leiab aset Londonis.

Filmitegijad võtsid intervjuu ka Jõgevamaa gümnaasiumi direktorilt Priit Põdralt.

Ilmselt ei ole noormehel midagi häbeneda, sest ise ütleb ta oma õppimise kohta: „Siis kui ma koolis käin, saan koolis kõik tehtud, sest iga päev on harjutada ka vaja. Koos kooli ja harjutamisega on mu tööpäevad umbes 16-tunnised. Iseseisvalt pean palju tegema turniiride ajal.“

Küsimuse peale, mida Robin viimasel ajal sageli kõneaineks olevast arvuti- ja nutisõltuvusest arvab, noormees ainult muigas. „Ma arvan, et see on mingi stereotüüp, millest peaks kaugemale vaatama,“ märkis ta.

Mängimine on Robini jaoks nii töö kui karjäär.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus