Jõgeva kiriklas kaetakse ülestõusmispühadel kohvilaud

EELK Jõgeva koguduse esimees Mare Rosin hoolitseb koos usuühenduse teiste liikmetega, et kirikla saal ülestõusmispühade jumalateenistusel võimalikult kaunis oleks. Ta aitab usinasti ette valmistada ka kohvilauda, kuhu pärast jumalateenistust kogunetakse. Ülestõusmispühade tähendusest kuulis Mare enda sõnul esimest korda oma vanaemalt.

Tema kinnitusel teadis ta juba lapsena, mida tähendab suur reede, vaikne laupäev ja esimene ülestõusmispüha.

„Kõige rohkem rääkis nende pühade kristlikust tähendusest vanaema. Vägeval, kus kasvasin, ja Jõgeval kirikut polnud. Nii sõitsime vanaema ja vanaisaga hobusega Koeru kirikusse. Vägevalt Koeru on kakskümmend viis kilomeetrit. Laiuse kirikusse jõudsin esmakordselt täiskasvanuna.

Lapsepõlvekodus kutsuti ülestõusmispühi munapühadeks. Värvisime mune, vahel peideti munad ära ja lastel tuli need üles otsida.”

Jumalateenistustel Jõgeva kiriklas on Mare Rosin kuulnud mitme kirikuõpetaja ülestõusmispüha jutlust.

„Iga õpetaja jutlus on mõneti erinev, kuid ülestõusmispühade põhiteema on sama. Seda ei saa kuidagi muuta. Ülestõusmispühadel on kirikla saalis rahvast tavalisest rohkem. Tundub, et ka gripilaine hakkab üle minema ja inimestel on jälle parem kirikusse tulla. Saali kaunistame kevadisi pühi silmas pidades. Toome lilli ja pajuurbi.

Meeleolu on ülestõusmispühadel pidulik. Nagu ka jõulude ja jaanipäeva ajal, lauldakse pühadele vastavaid laule. Meil on komme koguneda pärast jumalateenistust kohvilauda. Selle valmistame koguduse liikmetega ise ette, tuleme selleks juba hommikul aegsasti kiriklasse,” rääkis koguduse esimees.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus