Jõemaraton läks hästi korda

VII Kamari veetralliga koos viidi läbi ka Põltsamaa V jõemaraton. Maratoni ühe korraldaja, MTÜ Freestart Matka- ja Spordiklubi eestvedaja, Üllar Sõmera sõnul on paatkondade hulk Põltsamaa jõemaratonil igal aastal suurenenud, nii ka tänavu.

Maraton sai teoks kahel distantsil, pikem 80 kilomeetri pikkune teekond algas Rakke vallast Ao paisjärvelt ja lühem, 27 kilomeetri pikkune maraton Pajusi vallast. Lühemal distantsil asus võistlustulle 23 paatkonda, kes ka kõik finišisse jõudsid.

Pikemal distantsil asus teele 36 paatkonda ning finišisse jõudis neist 33. Pikemal distantsil lõpetas parima tulemusega Andres Kaju ajaga 7:35 tundi. Teise koha saavutas Siim Peetris ajaga 7:54 tundi. Kolmandana kulus Hannes Tähtsalul aega 8:08 tundi. Tegemist on Eesti paremikku kuuluvate aerutamissportlastega. Lühemal distantsil võitis esikoha Janek Kivisild ajaga 2:59. Teisena jõudis finišisse Ragmar Riismaa ajaga 3:02 ning kolmandale kohale tuli Igor Petrovitski ajaga 3:05.

Põltsamaa viienda jõe maratoni lühikeselt, 26 kilomeetri pikkuselt, distantsilt saabunud Liina Viira ja Kerli Noormänd alustasid teekonda Rutikverest. Vaatamata viimase aja vihmasadudele oli vesi Põltsamaa jões madalavõitu. Teekonnal jäi ette nii puid kui kive, aga õnneks suutsid nad takistustest mööda loovida. Tegelikult oli rada eelnevalt ka puhastatud. Rohkem kive tuli ette teekonna viimasel osal, pärast Põltsamaa Suurt silda, kus nad oleks peaaegu kanuu tüüri ära kaotanud.

Naiste sõnul osalesid nemad Põltsamaa jõe maratonil esimest korda ning olid ka esimest korda võistlustel kahekesi paadis. Natuke trenni olid nad enne maratonile tulekut siiski koos teinud. Kerli Noormändile ja Liina Viirale Tallinna kandist tundus põnev kodunt kaugemal maratonil osaleda, pealegi on Põltsamaa jõemaraton üritus, mis toimub suvisel ajal.

Läbitud maratonidistantsile tagasi vaadates tõdesid pealinna naised, et neil on väga hea tunne. Nad võivad öelda, et suutsid selle distantsi läbimisega ennast ületada. Ise seadsid endale eesmärgi läbida 26 kilomeetrine distants viie tunniga, aga tegelikult kulus neil selleks neli tundi ja viisteist minutit. Tublid naised lubasid ka aasta pärast taas Põltsamaa jõemaratonile tulla.