Jalgpallis võidud, viik ja kaotus

Äsjane nädalavahetus ja kevadpüha tõid Jõgevamaa jalgpallimeeskondadele üleriigilistes sarjades kaks võitu, viigi ja kaotuse. Täiseduga jätkavad endiselt Jõgeva SK Noorus-96/Põltsamaa Sport ühendmeeskond U19 Eliitsarjas ning FC Jõgeva Wolves III liiga lõunatsoonis.

Jõgeva SK Noorus-96/Põltsamaa Sport ühendmeeskond sai U19 eliitsarjas juba kolmanda järjestikuse võidu, kui Vaimastvere Arenal alistati 3:1 (1:1) Narva Trans. 24. minutil viis Raul-Martin Sirkas Jõgeva meeskonna 1:0 juhtima, kuid neli minutit hiljem vastased penaltist viigistasid. 72. minutil tegi aga Daniel Aganitš väljakuperemeeste eduseisuks 2:1, millele 85. minutil lisas Sander Tõnissoo penaltist kolmanda värava. Jõgeva SK Noorus-96/Põltsamaa Sport ühendmeeskonnal on kolme vooruga maksimaalsed 9 punkti. Täiseduga (neljast mängust neli võitu) jätkab ka Tallinna FC Levadia. 8. mail kohtuvad liidermeeskonnad omavahel Tallinnas.

III liiga lõunatsoonis teenis viienda järjestikuse võidu (nagu ka Viljandi JK Tulevik III) FC Jõgeva Wolves. Seekord alistati 8:3 (3:1) Põlva FC Lootos. Skoori avas Denis Serikov juba 2. minutil, kuid 36. minutil vastased viigistasid. Edasi viisid Artur Djatškov ja Toivo Pärnamets „hundid” penaltist vaheajaks ette 3:1. Teisel poolajal tegid võitjate poolelt skoori veel Serikov, Eduard Kovbasnjuk ja Lauri Kivimeister kahel korral ning viimase palli lõid oma väravasse juba põlvalased ise. Seega mäekõrgune 8:3 võit. Laupäeval mängitakse Valgas FC Warrioriga.

SK Noorus-96 mängis II liiga turniiril Tallinnas JK Piraajaga. Jõgevalased olid vastasest üle, kuid kolme võidupunkti ei suudetud taas noppida. 7. minutil viis Andro Lepp Nooruse küll 1:0 juhtima, kuid 8 minutit hiljem väljakuperemehed viigistasid. 26. Minutil skooris aga Stenver Kleimann-Leimann, viies Nooruse taas juhtima. Võidus oldi kinni kuni mängu eelviimase minutini, siis aga õnnestus tallinlastel lüüa viigivärav ning kohtumine lõppes 2:2. Laupäeval, 5. Mail kell 14 mängitakse kodusel Vaimastvere Arenal Tallinna FC Ararat TTÜ-ga.

SK Noorus-96 duubelmeeskond Vaimastvere SK Illi sai aga IV liiga lõunatsoonis oma esimese mängulise kaotuse, sest varem oli turniirijuhendi rikkumise pärast Illi meeskonnale märgitud ühe võidu asemele tabelisse kaotus. Nüüd jäädi aga Tartus 1:2 (1:1) alla JK Tammeka IV meeskonnale, keda karikasarjas kindlalt võideti. Vaimastsvere meeskond asus küll juba 6. minutil 1:0 juhtima (värava lõi Jürgen Hiljurand), kuid 39. minutil väljakuperemehed viigistasid ja lõid 76. minutil ka võiduvärava. Pühapäeval, 6. mail kell 13 kohtub Illi meeskond koduväljakul FC Äksi Wolvesiga.