Hanna-Brita Kaasik sai olümpiafestivalil 7. koha

Möödunud nädalal Türgis Erzurumis toimunud Euroopa noorte olümpiafestivalil saavutas 17aastane põltsamaalane Hanna-Brita Kaasik vabatehnikas läbitud sprindidistantsil seitsmenda koha. Türgis võistlenud Eesti murdmaasuusatajatest jõudis Kaasik ainsana esikümnesse.

1700 meetri kõrgusel merepinnast asuvas Kandilli suusakeskuses läbiti murdmaasuusatamise sprindidistantsid 1300meetrisel rajal, mille kõrguste vahe oli 22 meetrit ning tõusude kogupikkuseks 40 meetrit.

Möödunud neljapäeval toimunud sprindivõistluse kvalifikatsioonis sai karjääri jooksul esmakordselt kõrgmäestikus võistelnud Hanna-Brita Kaasik 46 osaleja seas kõrge neljanda koha. Kiiremad olid vaid Jelena Kutševa (Venemaa), Zuzana Holikova (Tšehhimaa) ja Solea Simonneau (Prantsusmaa), Kaasiku järel mahtusid esikaheksasse veel prantslannad Melissa Gal ja Lucie Colin ning soomlannad Josefiina Böök ja Jasmin Kähärä.

Veerandfinaali pääsenud 30 parema hulka jõudsid ka teised olümpiafestivalil osalenud eestlannad – Stine-Lise Truu oli kvalifikatsioonis 20. ning Teiloora Ojaste 24.

Edasipääsu poolfinaali tagas neist ainsana tänavu U18 vanuseklassi klassikasprindis Eesti meistriks tulnud Hanna-Brita Kaasik, kes sai oma sõidus teise koha. Veerandfinaalis juhtis Hanna-Brita Kaasik võistlejaterivi lõpulaskumiseni, siis möödus temast venelanna Maria Trunova, kes jäi ette finišijooneni. Ajaga 2.39,57 lõpetanud Trunovale kaotas Kaasik 27 sajandikuga, kolmandana üle lõpujoone tulnud Zuzana Sefcikovat (Slovakkia) edestas ta aga 14 sajandikuga. Järgnesid Josefiina Böök ja Teiloora Ojaste, bulgaarlanna Vanesa Emilova jättis sõidu pooleli.

Poolfinaalis lõpetas Hanna-Brita Kaasik neljandana, finaalipääsust jäi teda lahutama vaid 1,46 sekundit. Esimese poolfinaalsõidu võitis Jelena Kutševa, teisena tagas otsepääsu finaali Melissa Gal. Kolmandana tuli üle finišijoone Maria Trunova, Kaasikule järgnesid Lou Reynaud (Prantsusmaa) ja Zsanett Bernadett Darvas (Rumeenia).

Lucky loser’itena pääsesid finaali Maria Trunova (2.37,79) ja teises poolfinaalis kolmandana lõpetanud Lucie Colin (2.39,07), Hanna-Brita Kaasiku lõpuajaks mõõdeti poolfinaalis aga 2.40,52.

Jelena Kutševa oli võidukas ka finaalis, edestades teisena lõpetanud tšehhitar Zuzana Holikovat rohkem kui kolme sekundiga. Olümpiafestivali pronksmedaliga pärjati soomlanna Jasmin Kähärä.

Lõpuprotokollis sai Hanna-Brita Kaasik seitsmenda koha, Stine-Lise Truu oli kokkuvõttes 22. ning Teiloora Ojaste 24.

14-18aastastele sportlastele mõeldud Euroopa olümpiafestivalil oli Eesti koondis esindatud 19 sportlasega viiel alal. Ainsa medali võitis laskesuusataja Kristo Siimer, kes sai 7,5 km distantsil teise koha. Individuaalaladel jõudsid lisaks Hanna-Brita Kaasikule esikaheksasse ka iluuisutajad Kristina Škuleta-Gromova ja Aleksandr Selevko.