Daniel Aganitš mängis Eesti koondise eest

Eesti U17 jalgpallimeeskond osales Poolas toimunud kaheksa riigi nimekal turniiril Syrenka Cup. Eesti koondislasena osales turniiril ka Jõgeva SK Noorus-96 kasvandik Daniel Aganitš. Jõgeva gümnaasiumi õpilane tegi kaasa kõigis kolmes Eesti koondise mängus.

Avamängus pidi Eesti tunnistama väljakuperemeeste Poola 0:2 paremust. Aganitš tuli keskkaitsjana mängu teisel poolajal.

„Koondises mul keskkaitsja roll väga hästi ei istu, pigem mängin parema meelega kaitseliini ees poolkaitses,” ütles Daniel.

Teine vastane oli Rumeenia, kes asus Eesti vastu juhtima 17. minutil. Poolaja lõpus nõelas Eesti meeskond vastu, kui Aganitši algatatud rünnaku lõpetas 44. minutil viigiväravaga Kristo Hussar. „Kahjuks ei suutnud me seda seisu hoida ja teise poolaja 60. minutil lõid rumeenlased 2:1 võiduvärava,” rääkis Aganitš, kes vahetati välja 70. minutil. Eesti ei suutnud kasutada ära ka arvulist ülekaalu, sest viimased kakskümmend minutit pidi Rumeenia mängima kümnekesi.

Lõpuks mängiti 7.‒8. koha mäng Norraga. Aganitši sõnul kujunes sellest mängust õudusunenägu. „Muutsime koosseisu ja tulemus polnud hea. 13. minutiks oli norralastel kasutada kolm väravavõimalust, mille nad ka kõik realiseerisid. Lisaks jäi Eesti väljakule kümnekesi ja poolaja kaotasime 1:4,” kirjeldas Aganitš, kes sekkus mängu teisel poolajal.

„Osad mängijad olid turniirist juba ka füüsiliselt läbi, kuid teisel poolajal suutsime kümnekesi siiski paremini mängida. Lõime palju ohtlikke olukordi, kuid väravani jõudsime minu söödust siiski vaid korra. Meile löödi veel kolm väravat ja kokku tuli suur kaotus 2:7.

Kokkuvõttes nägime, et on, mida õppida. Kõige suurem allajäämine oli ikka füüsises, sest meie kiirus ja vastupidavus on vastastest kehvemad. See on aga kõik töö, mida tuleb klubides teha,” võttis turniiri kokku Daniel Aganitš, kellele peatreener Lars Hopp usaldas Eesti meeskonna karika vastuvõtmise.