Anne Veski jaoks on Mustvee tuttav esinemispaik

Tänavu talvel tähistab armastatud ja asutatud lauljanna Anne Veski oma lauljatee neljakümnendat juubelit. Tavapäraselt töine on ka suvi. Tuleval laupäeval 14. juulil ootab ees esinemine Mustvee linnapäevadel. Anne Veski peab Mustveed ja Peipsimaad üheks Eestimaa ilusamaks paigaks.


Mida tähendavad teile mõisted Peipsimaa ja Mustvee kui Peipsi pealinn. Kuidas mõtestate lahti selle paiga aura?

„Peipsimaa on ikka väga ilus koht, mida kiidavad paljud. Ma olen käinud seal sageli esinemas. Mitmed kontserdid on toimunud ka Mustvees. Üheks selle linna sümboliks on kindlasti kaasaegne sadam.“

Kas vastab tõele , et teie perel on Mustvees ka kinnistu?

„Jah, nii see on. Selle rajamise põhjus on selles, et mu kaasa Benno Beltšikov (ka Anne Veski mänedžer) on kirglik kalamees. Kala püüab ta ennekõike landiga.“

Ehk on plaanis Mustvee linnapäevade laadalt kala osta? Mõistagi on võimalik, et mustveelased teile kala kingivad.

„Usutavasti küll. Kui oleme Peipsiääres ringi sõitnud, oleme ka tee ääres auto kinni pidanud ja kala ostnud.“

Millist repertuaari sel korral kontserdil esitate?

„Laulan juba nii tuntud laule, kui ka uusi. Kindlasti põimin esinemisse laule, mida varem kuuldud pole, ja mis on peagi valmis saaval plaadil. Uut plaati esitlen tänavu 22. detsembril Saku Suurhallis toimuval kontserdil, mis on pühendatud neljakümne aasta möödumisele minu lavatee algusest. Kontserdi pealkirjaks ongi „40 aastat laval“. Tegelikult alustasin laulmist juba kuueteistkümneaastaselt. Oma professionaalse lavatee alguseks loen aastat 1978, kui asusin tööle tolleaegsesse Eesti NSV Riikliku Filharmooniasse. Lõpetasin tol aastal Tallinna Polütehnilise Instituudi  ja osalesin samal aastal Eesti Televisiooni laulukonkursil „Kaks takti ette“, mille õnnelikuks laureaadiks sain.  Nii sain ümbersuunamise tubakavabrikust Leek Riikliku filharmooniasse. Seal töötasid kõik tolle aja professionaalsed muusikakollektiivid.

Loodan oma lauljatee juubeli šõul näha ka inimesi Mustveest ja selle ümbrusest.“

Kuidas kogute elujõudu? 

Ikka särast vaatajate silmades. Kui rahvas kaasa elab laulab, siis mida sa hing veel tahad. Eesti rahvas on väga lõbus. Mina küll ei näe mingeid kustumise märke. Need inimesed, kes minu kontserdile tulevad, teavad, mida tahavad ja annavad energiat ka tagasi.

Millega ennast turgutate?

Kasemahlaga. Kogume kasemahla oma aiast. Meil on seal neli suurt kaske. Esimesed kevadised annused hakkavad juba otsa saama. Värsket kasemahla võib lausa päevotsa juua, sest see sisaldab rohkesti mikroelemente ja loodame, et see tervist toob.

Kindlasti on Mustvee kontserdiks ka ilusat ilma vaja?

„Seda kindlasti Loodame, et paistab päike, kuid samas ei peleta kedagi eemale ka väike vihma sabin.

Mustveesse õhtusele kontserdile tuleb ka teisi tuntud esinejaid, näiteks võluv lauljatar Getter Jaani, ansambel Terminaator eesotsas karismaatilise ja jõulise Jaagup Kreemiga. Kuidas seda koosseisu hindate ?

„Kõik on tugevad esinejad. Getter Jaaniga olema duetis laulnud laulu „Donna“, mis algab sõnadega „Kes olla võib see salapärane daam, daam, kes meeste meelekindlust paigast lööb“

Mustvee on ka viie erineva koguduse kiriku linn. Olete neid külastanud?

„Sellised plaanid on olnud. Vanausuliste kultuuri ja elulaadiga olen tutvunud ka Mustvee lähedal Tiheda külas.

Kui esinemiste rohke on tänavune suvi üldse olnud ?

„Kontserte on palju olnud. Esinesin Pühajärve kaldal toimunud Retrobesti festivalil, olen laulnud ka Saaremaal. Üks omalaadsemaid esinemisi oli Prangli saarel, kus laulsin esimest korda.“

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus